Vihmane ja külm? Mida teha koeraga toas

02.11.2015

Lehed puudelt on langenud ning peagi kaovad ka viimasedki plusskraadid. Kui Sa töölt tuled, on õues juba pime ning ka nädalavahetusel on valget aega nappide tundide jagu. Mida aga teha, et talvine toakoera elu piinavaks ei muutuks ning koer saaks säilitada sobiliku aktiivsuse ka sügis-talvel? Järgnevalt mõned lihtsad nipid ja ideed mängudeks, mis ka kodus kõik asjad terveks jätavad: 

1. Milline käsi?

Kui oled mõelnud, et võiks õpetada oma koerale mõnd huvitavad lõhnamängu, siis see on sobiv alustamiseks. Pane maius ühte pihku ja lase koeral ära arvata, kummas rusikas maius asub. Kasulik oleks ka käsklus „puuduta“.

2. Kolme topsiku mäng

Üks samm edasi „Milline käsi?“ mängust, on mäng kolme topsikuga. Ühe topsiku alla paiguta maius, seejärel liiguta topsikuid ja lase koeral nina abil üles otsida, millise topsi all maius asub. Ära lase sel targal kassil (LINK) oma koera häbisse jätta!

3. Mängi oma koeraga peitust

Lase oma koeral istuda ja oodata, kuni Sa end ära peidad. Kui oled peidukohas, kutsu oma koera ja kiida teda tubli soorituse eest. Täpsemat õpetust koera peitusemängu treeniguks võib lugeda siit (LINK).

4. Maiusejaht

Peida koju maiused või koeratoidu krõbinad ning lase neid koeral otsida. Algust on mõistlik teha väikese koguse tugeva lõhnaga maiustega. Kui koer jõuab peidukohale lähemale, võib teda kiita ja suunata. See on meie pere lemmik tubane mäng, mille ka vana koer kiiresti selgeks saab!

5. Trikiga mänguasjad

Loomapoodidest või loomaarsti käest on võimalik osta erinevaid nutikaid mänguasju, mille sisse on võimalik peita maiuseid. Maiuste kättesaamiseks peab koer kõvasti vaeva nägema. Eriti usinatele närijatele võib soovitada vastupidavaid KONG mänguasju, mille sisse saab samuti üht-teist maitsvat panna.

6. Külaskäigud ehk „mängukohtingud“

Korralda oma koerale „mängukohting“. Kutsuge külla mõni tuttav koeraga, kellega Sinu lemmik hästi läbi saab. Ära unusta enne semu saabumist kokku korjata kõiki kergesti purunevaid ja kalleid esemeid!

7. Omanda koeramassaaži meistriklass

Kui õpid ära, kuidas oma neljajalgsele sõbrale hästi massaaži teha (LINK), on see kasulik nii Sulle kui sõbrale. Hea massaaž suudab rahustada ja rõõmustada peaaegu iga koera, samuti on see kasulik eriti vanematele koertele, kes kannatavad artriidi käes. Koera masseerimine vähendab ärevust, leevendab stressi, parandab vereringet ja loob omanikuga suurepärase sideme.

8. Alusta klikkertreeringuga

Vihmase päeva parimaks ajaviiteks on alustada koera treenimisega klikkeri abil (LINK). Klikker on soodne ning hea võimalus koerale positiivse tagasiside andmiseks. Klikkerkoolituse kohta (LINK) on rohkelt infot nii eesti (LINK) kui inglise keeles.

9. Hoolda koera karva ja nahka

Kui koera kammimise ja pesemisega harjutada, on tõeliselt mõnusaks ajaviiteks ka koera karvastiku eest hoolitsemine. Kammimine, eriti kraasimine mõjub koerale rahustavalt ning toimib ka lihtsama massaaži eest. Samuti on hea alustada jonnakate koertega hammaste pesemise treeningut.

10. Võta koer kaissu ja kallista. Nautige koosolemise aega.