Wesley - näituste superstaar ehk kuidas saavutada edu näitustel

26.09.2018

Agha Djari`s Wait`Til You See Me "Wesley" on  väärikas vanuses afganistani hurt, kellel on näitustel osalemise kogemust juba üle 11 aasta. Ta on sündinud Saksamaal, kennelis Agha Djari`s.

 

BIS, CIB,
„World Junior Winner 2008“
„World Veteran Winner 2017“
„Nordic Veteran Winner 2017“
„World Veteran Winner 2018“
Multi Champion  and Winner

“Weslega“ alustasime näitustel osalemist, kui ta oli alles kutsikas ja vanuses 6 kuud. Kuna ta ise kutsika vanuses oli hästi julge, uudishimulik, rõõmsameelne, siis ta võttis kiiresti ja lihtsalt omaks ka näitused ning mida aeg edasi, seda enam ta seal nautis esinemist ja tähelepanu. Üsna kiiresti sai temale ka selgeks, mida näitusel tegema peab. Ja täna, kus ta on vanuses 11 aastat, võib öelda, et ta veel siiani naudib esinemist näituseringis.

Et saavutada näitusel hea tulemus, peaks esmalt koera välimik vastama tõustandardile, lisaks peaks koer olema heas näitusevormis, ettevalmistatud ning esinema korrektselt ringis. Kohtunik hindab näitusel iga koera eraldi ca 3 minutit, see on aeg, millal koera händler peaks koera võimalikult hästi esitama, tooma esile kõik selle koera juures parema.

Oleme "Wesleyga" edukalt osalenud Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Saksamaa, Hollandi, Prantsusmaa, Itaalia, Inglismaal "Cruftsi" näitusel, Läti, Leedu, Poola, Ungari, Slovakkia, Sloveenia, Horvaatia, Venemaa näitustel ning ka Maailma Võitja, Euroopa Võitja, Põhjamaade Võitja näitustel.

Just möödunud kuul võitis "Wesley" Amsterdamis Maailma Võitja näitusel taaskord uhke tiitli "Veteran World Winner 2018“ ja oli tõu parim veteran.

Samuti on ta käesoleval aastal võitnud tiitlid: "Baltimaade Veteran Võitja  2018" võites ka tõu parima ja rühma 2 koha , "Läti Veteran Võitja  2018", "Eesti Veteran Võitja 2018", "Tallinna Võitja 2018", "Tallinn Veteran Võitja  2018", "Tallinn Winter Cup Veteran Võitja  2018"

Korduvalt on ta paigutunud näituse parima veterani ning ka rühma parima kohale.

Minu soovitused:

  • kui võtate kutsika sooviga hakata temaga näitustel käima, siis küsige eelnevalt kasvataja käest, millist kutsikat ta Teile soovitab;
  • võttes kutsika, tegelege temaga, harjutage, võtke ta igale poole endaga kaasa, et ta harjuks ka väljapool turvalist kodu teistsuguse keskkonnaga;
  • kiitke ja premeerige koera;
  • ole ise positiivne;
  • osalege kutsikakoolis, kus omandate baasteadmised;
  • hiljem võtke juurde näitusekoolitus;
  • kui võimalik, siis oleks ka hea enne “päris“ näitusel osalemist võtta kutsikas kaasa lihtsalt nö "pealtvaatajana" mõnele näitusele, et ta saab harjuda. Järgmine kord ta juba teab, millise kohaga tegu ja tunneb end seal palju paremini.
  • kui Te pole ise osalenud varem näitusel, siis oleks hea ka endal eelnevalt kõrvalt vaadata, mida seal täpselt tehakse.
  • kui Te ise ei oska või ei soovi koera näitusel esitada, võib paluda ka abi koera händleritelt.ka väga oluline roll on kvaliteetsel toidul, millest koer saab kõik vajaliku.

Mulle endale isiklikult väga meeldib, kui koer esineb näitusel nii, et tema silmis on rõõmus ja särav pilk, uhke peahoiak ning ta liikumine on vaba, elegantne. Nii, nagu öeldakse, et "harjutamine teeb meistriks", siis nii see ka on.

Harjutage, varuge kannatlikkust ja hoidke positiivset meelt, siis kõik õnnestub! Edu kõigile näitustel!

Autor: Kristel