Talvine käpahooldus

05.02.2021

Koerte käpapadjandid on väga tundlikud, seega tuleb talvel külmade ja suvel väga soojade ilmade puhul nendele erilisemat tähelepanu pöörata. Talvel võib teadupoolest väga libe olla ja selle ennetamiseks pannakse tänavatele erinevaid vahendeid, mis pole koerte käppadele üldse head. Lisaks võivad tuppa tulles koerad oma käppasid koheselt lakkuma hakata ja ka see teeb koertele kahju. Küll aga saame teatud tooteid ja nippe kasutades teha õues käigud lemmikutele 100% nauditavaks.

  • Regulaarne käpakarvade hooldus 

Koerte käpapadjandite vahel olevad karvad tuleks lõigata nii minimaalseks, kui see võimalik on. Sellega saab hakkama iga koeraomanik, kuid seda tasub ettevaatlikult teha. Ka koerad kardavad „kõdi“ ja seega võivad koerad oma käppasid lõikamise ajal liigutada. Lisaks tuleks kindlasti jälgida, et ei lõikaks suures hoos koerale kuskilt sisse.

  • Käppade puhastamine 

Linnast väljas elavatel koertel ja nende omanikel on pisut kergem soola vältida, mis tänavatele puistatakse, kuid linnas elavatel koeraomanikel võib see olla paras peavalu. Kui tulete jalutamast, siis peske koera käpad kohe sooja veega puhtaks, et koer ei hakkaks oma käppasid lakkuma ja ei tooks seda soola teile tuppa.

  • Lühemad jalutuskäigud 

Kui ilmastikuolud lähevad eriti karmiks ja külmaks, tasub teha pigem lühemaid jalutuskäike, eriti, kui näed, et koer tõstab juba käppasid. Sellistel juhtudel võiks teha võimalusel pigem rohkem, aga lühemaid jalutuskäike.

  • Koerte saapad 

Kõige lihtsam variant on kasutada koertele mõeldud saapaid. Küll aga ei harju nendega ära kõik koerad ja paljudele tõugudele on ka väga raske leida selliseid saapaid, mis ideaalselt sobivad ja üleval püsivad nii, et ei segaks koera jalutuskäiku.

Kõige parem ja kindlam lahendus nii linnas, kui ka linnast väljas elavatele koertele, on kasutada käpasalvi. Käpasalv tuleks peale kanda u 10-15 minutit enne väljaminekut, et see saaks ilusti imenduda. Platinum SkinCare haavasalv on antibakteriaalsete omadustega, pehmendab, niisutab ning kaitseb käpapatju. Kuna haavasalv sisaldab oliivõli, loodusliku mesilasvaha ja erinevaid taimseid ekstrakte, jätab see käpad imepehmeks ja moodustab kaitsekihi, mis ei lase tänaval oleval keemial koera käpapatjadele liiga teha. Lisaks aitab see kaasa ka sellele, et krõbeda külmaga ei jää koera käpad lume sisse kinni. Tuppa tulles pese käpad sooja veega ära (kui jalutuskäik sai tehtud näiteks linnatänavatel) ning seejärel võib haavasalvi uuesti peale määrida, et käpapadjad oleksid alati niisutatud ja pehmed!

 

Loodame, et antud punktid aitavad teid ja teie koeri talvisel käpahooldusel ja saate rahulikult jalutuskäike nautida muretsemata, et koeral pärast käpapadjad katki või valusad on. Mõnusaid jalutuskäike ja nautige lund kuniks seda meile veel antud on!

Autor: Gete (www.instagram.com/roccoxraphael)