Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Vihmased ilmad kipuvad olema sellised, et tahaks pugeda teki alla ja lihtsalt magada.. vahest tahavad seda ka koerad kuid enamjaolt tahaksid nad siiski ilmselt igasuguse ilmaga õue mängima minna. Mida aga koeraga toas teha kui õues sajab paduvihma ja omanik kohe mitte õue ei taha minna?

 

 1. Mäng „OTSI“ – peida tuppa koerale erinevatesse kohtadesse tema lemmikmaiused ja anna koerale käsklus „otsi“! Selline mäng väsitab koera kiirelt vaimselt ära kuna tegemist on ninatööga. Kõige parem on, kui maiuste peitmise ajaks viid koera teise tuppa, et kavalpead ei näeks kuhu kõige paremad palad ära peidetakse :)
 2. Anna koerale täidetud Kong mänguasi – nagu ühes postituses juba mainisime, on Kong mänguasi ka hea suviseks jahutamiseks kui panna sinna näiteks Platinum MENU konservi ja pista see sügavkülma – sellest on koerale tükiks ajaks tegevust!
 3. Õpeta koerale mõni uus trikk – kindlasti on veel olemas mõni trikk mida Sinu koer veel ei oska. Heaks abivahendiks on Youtube kus erinevatel kanalitel on põhjalikult õpetatud kuidas koerale erinevaid trikke õpetada. (trikid mida koerale õpetada näiteks: tagurdamine, roomamine, kallistamine, käpaga lehvitamine, ukse avamine ja sulgemine, raputamine, kummardamine, oma mänguasjade ära panemine kasti vms...)
 4. Arendavad mänguasjad - Osta vihmasteks ilmadeks koerale mõni Nina Ottosson’i arendav mänguasi. Nende valikus on suur hulk erinevaid mänguasju ja komplekte mis arendab koera ninatööd ja mõtlemist. Sinna on hea panna näiteks Platinum click-bits maiuseid!
 5. Mängi koeraga „köievedu“ – leia enda koera mänguasjade hulgast selline mänguasi mida on hea kahepoolselt sikutada. Sikutamis mängud on koerale head nii füüsilise kui ka vaimse poole pealt. Pea meeles, et igakord ei ole võitjaks omanik vaid enamus kordi võiks võitja olla koer – see tekitab koeras tahtmist teine kord veel mängida! Sikutamis mänguga on ka hea õpetada koerale käsklus „jäta“ või „anna“, kus koer laseb mänguasjast lahti ja sellele järgneb kiitus ja uuesti mängimine.

 

Loodame, et nendest punktidest on abiks, kui järgmine kord vihma sadama peaks! :)

Siinkohal jagame ka põnevamaid youtube kanaleid, kus õpetatakse erinevaid trikke:

Zak George’s Dog Training Revolution

McCann Dog Training

Training Positive

Pam’s Dog Academy

 

Jaga meiega ka enda lemmikuid vihmase ilma tegevusi nii Facebookis kui ka Instagramis!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Jalutamine

02.07.2019

Olenevalt koertest võib rihmas jalutamine olla kas suur peavalu või miski, mis on koos üks igapäevane ettevõtmine ning mis ei valmista absoluutselt probleeme. Selles postitused toome Teieni mõned nipid, mida jälgida, kui lähete koeraga kas siis linnatänavatele või metsavahele jalutama.

 

 • Lase oma koeral nuuskida 

Jalutuskäigud on ka kõike muud kui lihtsalt füüsiliselt väsitavad, koeraga jalutamine on see aeg kus koer tutvub naabruskonna „uudistega“. Seega võib vabalt koeral lasta mõnes kohas kauem nuuskida, et ta saaks kogu tähtsa info teada. Ühtlasi väsitab sellise info kogumine koera päris kõvasti, seega on vahel peatumine ja koeral nuuskida laskmine väsitavam, kui hiljem mõni kilomeeter otsa jalutada.

 • Kanna kaasas vett nii endale kui koerale 

Kindlasti võiks vett kaasa võtta kui on palavam ilm ning ka siis, kui võetakse ette lihtsalt pikemat sorti jalutuskäik. Loomapoodides on müügil erinevaid jooginõusid, mida on matkadel ja jalutuskäikudel hea kaasas kanda.

 • Veendu, et Sinu koer on kiibistatud 

Lisaks sellele, et koeral on kiip, tuleks veenduda, et ka omaniku andmed oleks registrist leitavad, ainult kiibi panekust paraku ei piisa. Kui on mõte koer mõnes uues kohas lahti lasta, siis võiks koeral olla ka kaelarihma küljes väike medaljon/ripats, kus oleks koera nimi ja omaniku telefoninumber. Nii saad olla kindel, et kui koer peaks ära kaduma või jooksma, on võimalik inimestel koeraomanik kiirelt tuvastada.

 • Suvel väldi asfaldil kõndimist

Kuna koerad kõnnivad meil aastaringselt paljajalu igal pinnasel, on suvel asfaldil käimine üks ohtlikumaid. Asfalt hakkab kuumade ilmadega sulama ning võib koera käppadele palju halba teha :(. Parem on kõndida murul, parkides või võttagi rohkem ette jalutuskäike erinevatele metsaradadele. Kui aga asfalt on vältimatu osa Teie päevast, siis on loomapoodides müügil erinevaid koerte jalanõusid ja käpavahasid (nt SkinCare). Lisaks on asfalt kindlasti jahedam varahommikutel ja hilisõhtutel.

 • Võta jalutuskäikudele kaasa koera lemmikmaiuseid 

Ikka võib juhtuda, et ka paksus metsas kõnnib Sulle mõni teine koeraomanik oma koeraga vastu, sellisteks juhtudeks võiks olla taskus parimad maiused millega koera tähelepanu püüda ja kiirelt kontakt saavutada, et vältida ebameeldivaid olukordi. Kui mõlemad koerad on rihmastatud ja Sinu koer tahab väga teise koeraga tutvust teha, küsi alati enne kas omanik on sellega nõus.

 • Õhtuti tee nii ennast kui ka oma koer märgatavaks 

Pimedatel õhtutel võiks omanikul olla kindlasti helkur ja ka näiteks mõni väike taskulamp mida on hea kaasas kanda ning koeral kas helkiv tuluke kaelarihma või trakside küljes või siis helkurvest. Erinevaid tulukesi ja helkurveste müüakse pea kõikides loomapoodides. Need tooted kindlustavad selle, et koer ei jää märkamatuks ka kõige pimedamatel õhtutel.

 • Viimaseks – korista oma koera järelt!

Alati enne kodust väljumist veendu, et taskusse saaks ka kotid millega koera järelt koristada. Jah, väljaheidete koristamine ei ole tõesti kõige glamuursem asi mida teha, kuid see on osa koeraomanikuks olemisest – enda koera järelt koristamine. :)

 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Ericu viimasest toidutestimisest on möödunud mitu kuud. Eelmisi postitusi saab lugeda SIIT (Adult Chicken)SIIT (Iberico+Greens) ja SIIT (Lamb+Rice). Ericu lemmikuks kujunes Adult Chicken, millele ka peale testiperioodi pidama jäime. Nüüd saime aga proovida uut kuivtoitu loomalihaga - Beef+Potato.

Platinum Adult Beef+Potato sisaldab vähemalt 70% värsket loomaliha, kartulit, külmpressitud õlisid, rohekarbi ekstrakti, K1 vitamiini, puu- ja juurvilju ning mitmeid kasulikke ürte. Õrnal „surveaurutamise” meetodil valmivad lihatükid koos kartuliga ilma vett lisamata vaid 95°C juures. Puhas kontsentreeritud lihamahl moodustab toidust 19 protsenti, mis on rohkem kui enamikes teistes koeratoitudes. Selline hoolikalt väljatöötatud valmistamisviis säilitab toidus kõik väärtuslikud koostisained ning tagab teie lemmikule erakordse maitseelamuse.

See toit andis meile positiivse elamuse juba pakki avades, kui tundsime mõnusat aroomi, mis pani ka Ericu keelt limpsama. Kuna Eric on siiani olnud kanaga kuivtoidu peal, siis oli ka meil huvitav teada kuidas ta uue toidu vastu võtab. Tundus, et Beef+Potato maitses talle väga, sest peale igat söögikorda oli kauss tühi ning vastu vaatas näljane nägu :). Graanulid olid endiselt piisavalt pehmed ning pärast toidu söömist lakuti sageli ka kauss üle. Kuna Ericul on olnud mõningaid probleem seedimisega, siis on hea tõdeda, et ka Beef+Potato toit hoidis tema kõhu korras ning kindlasti kuulub see meie valikusse ka tulevikus.

Pildi tegemiseks otsustasime seekord minna Viimsi metsa, kus meile Ericuga väga jalutada meeldib.

 

 

Soovime Platinumi tiimi veelkord hea toidu eest tänada. Olime väga positiivselt üllatunud kui lihtsasti seekordne toiduvahetus Ericu puhul toimis ning kui head mõju see talle avaldas.

Ericu tegevustele saab jätkuvalt kaasa elada tema sotsiaalmeedia kontodel Facebookis ja Instagramis.

Kohtumiseni juba uute põnevate väljakutsete ja seikluste raames!

Autor (tekst ja pildid): Riina Kranich

Suvi ja jahutus

08.06.2019

Nagu ikka tuleb suvi eestlastele ootamatult... Sellega seoses tuleks ka rohkem tähelepanu pöörata sellele, et meie neljajalgsetel oleks mõnusalt jahe olla. Jalutuskäigud võiks pigem võimalusel jätta varahommikuteks ja hilisõhtuteks ning kindlasti võiks vältida kuumal asfaldil kõndimist. Kui see on aga vältimatu, siis on hea kasutada Platinum SkinCare käpavaha, mis ei lase käpapatjadele nii palju kuumust ligi ning jätab padjandid terveks ja pehmeks. Heaks reegliks on, et kui Sinu käsi ei kannata asfaldil olekut ja on liiga kuum, siis ei tohiks kindlasti seal ka Sinu koer kõndida.

 

Meie teeme enda koertega hommikuse tiiru juba enne kella 7 hommikul, siis ei ole õues veel liiga palav ning koertel pole nii palju lõõtsutamist. Päevasel ajal kui nad kodus on, tõmban kindlasti akendel alla rulood, et päike otse tuppa ei paistaks ning kui on väga kuumad ilmad, panen tööle õhksoojuspumba, mis neile siis päeva jooksul mõnusat jahedat õhku puhub. Kui aga õhksoojuspump kodus puudub, siis on mitmeid erinevaid võimalusi kuidas koeral Sinu äraoleku ajal hea jahe oleks.

 

 • Kasutada võib näiteks jahutusmatti mis kokkupuutel koeraga muutub jahedamaks. Olenevalt tootjast, püsivad matid jahedana ~3 tundi ning seejärel hakkab saavutama koer kehatemperatuuri. Jahutusmatti on hea kasutada ka näiteks pikemal autoreisil või ka suvistel näitustel puuris, kus koeral on hea ja mõnus puhata.
 • Lisaks jahutusmattidele on olemas ka jahutusvestid ja kaelarätid, mis aitavad lemmikutel jalutuskäike talutavamateks teha.
 • Hea viis koeri jahutada ning samas ka tegevuses hoida on kasutades Kong mänguasju. Kong mänguasja sisse võiks panna näiteks Platinum MENU konservi ning seejärel see sügavkülma pista. Hommikul kui on töölemineku aeg, on hea see koerale kätte anda ja tegevust jätkub tükiks ajaks! Palava ilmaga võib nii mõnigi koer oma tavapäraste lemmikkrõbinatega pirtsutama hakata. Sellisel juhul võiks proovida Platinum MENU konserve otse külmikust – see on koerale üks mõnus jahe suutäis, mis talle kindlasti väga meeldib!
 • Jääkuubiku vormidesse on võimalik koertele erinevaid maiuseid külmutada. Vormi võib panna erinevaid puu- ja juurvilju ning peale kallata kas tavaline vesi või näiteks naturaalne puljong.
 • Koertel peaks koguaeg olema ka kättesaadav värske ja puhas vesi ning vett võiks kaasas kanda ka jalutuskäikudel. Toas võib vee sisse panna näiteks jääkuubikuid, mis aitab veel natukene kauem jahedam püsida.
 • Veel üheks mõnusaks viisiks kuidas koeri jahutada, on loomulikult ujumine! Kui Sinu koerale ei meeldi ujuda siis piisab kui ta kasvõi kõhuni vees solberdab ja jahutus on garanteeritud! Peale suplust tuleks koerad kindlasti ära kuivatada, et vältida erinevaid nahaprobleeme.

 

Kuna suvel võetakse oma lemmikutega ette ka mitmeid väljasõite siis tuleb meeles pidada, et koeri ei tohi palavate ilmadega autosse jätta!

Temperatuur õues,

Temperatuur autos 10 minuti pärast

Temperatuur autos 30 minuti pärast

21

32

40

24

34

42

27

37

45

30

40

48

32

42

51

35

45

54

 

Kindlasti on nippe kuidas oma neljajalgseid suvel jahedatena hoida veel ja veel, jaga neid ka meiega Platinum koeratoit Facebooki ja Instagrami lehel!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Tänapäeval on koerad rohkemat kui koduvalvurid ning paljud inimesed võtavad endale koera just selle mõttega, et harrastada mingit kindlat spordiala. Eestis on mitmeid erinevaid ja väga vahvaid hobisi, mida koertega teha saab ning meie oleme üheks hobiks enda jaoks valinud agility.

 

Agility on spordiala kus koerajuht ja koer peavad tegema usaldusväärset koostööd, et läbida erinevatest takistustest koosnev rada. Meie alustasime agilityga siis, kui Rocco oli 4-kuune krutskeid täis kutsikas. Loomulikult ei hakata kutsikatega kohe takistusi hüppama, kuid on mitmeid harjutusi ja käske mis on vaja selgeks saada enne, kui üldse raja ning takistustega tutvust tehakse. Kui Raphael meile tuli, oli mul kindel soov ka tema agility’ga kurssi viia ja praegu treenimegi kolmekesi treeneri käe all Eesti ühes parimais treeninghallis Vastse-Kuustes, mis on spetsiaalselt ehitatud agility harrastamiseks.

 

Kuna nagu igas treeningus ikka, on oluline koera õige asja eest kiita, siis on preemia trennis väga oluline. Rocco lemmik preemia on mäng - peale igat õigesti tehtud harjutust ootab Roccot mänguasjaga sikutamine ja tema jaoks on see maailma parim asi üldse.

Raphaeli puhul aga on oluline, et preemia oleks söödav, kuna söök on see, mis just teda kõige rohkem motiveerib. Maius peab trennis kindlasti olema selline, mis koerale väga-väga meeldib. Meie kasutame tihti trennides näiteks Platinum Click-Bits’e, mida ei pea enam väiksemaks lõikama ja mis on täpselt paraja suurusega meie koertele. 

 

 

Peale agility tegeleme me veel ühe hobiga milleks on näitustel käimine. Näitustel hindab kohtunik koera vastavust tõustandardile. Näituseringis on samuti väga oluline koera ja omaniku vaheline koostöö, kuna hästi esitatud koer võib jääda kohtunikule paremini silma. Näitustel peab koer laskma ennast kohtunikul katsuda ning samuti peab koer laskma enda hambaid vaadata. Kõike seda tuleb koerale väiksest peale õpetada, et näitustel ei tekiks olukord, kus koer ei lase kohtunikul ennast katsuda.

Nii nagu enne agility võistlusi tuleb koertega trenni teha, võiks ka näituste jaoks valmistuda. Näituste jaoks saab õpetada koera näituserihmaga jooksma ning kindlasti tuleks harjutada ka seismist. Kui agility võistluste puhul on alati rada nö üllatus ja seda tuleb õppida vahetult enne starti, siis näitustel toimuv on üldiselt koguaeg sama ja üllatusi seal väga ette ei tule (selles osas, et mida ringis tegema peab). Ka näitustel on preemia oluline, kuna koertel tuleb tihti pikemalt näiteks paigal seista ning see kõik võib eriti just aktiivsete koerte jaoks vahest keeruline olla. Seega on ka näitustel maius ja koera premeerimine väga oluline. Ka näitustel peab maius olema midagi sellist, mida koer kindlasti tahab ja mis tema jaoks väga ahvatlev on. Maiuste puhul on ka teada „reegel“, et mida suuremat pingutust koeralt nõutakse, seda suurem ja parem võiks olla ka preemia. Kindlasti võiks aeg-ajalt maiuste maitseid vahetada, et koeral ei tekiks tüdimust ning oleks põnev alati koostööd teha.

Spordialasid, mida koertega harrastada, on Eestis tegelikult väga palju. Tuleb leida see õige, mis Sulle ja Sinu koerale kõige paremini sobib ja ongi tore võimalus koos koeraga veeta kvaliteetselt ja mõnusalt aega!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 630

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5