Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Sageli mõeldakse hambahooldusele alles siis, kui probleem on tekkinud, kuid Sabiine puhul otsustasin juba ennetavalt tegutseda. Seega katsetasime Platinum hambahooldustooteid:  OralClean+Care Classic spreid (LINK) ja OralClean+Care Salmon geeli (LINK). Sabiine on väga kehva isuga, mistõttu on tema igapäevamenüüs peamiselt märgtoit. See aga ei puhasta närimise käigus hambaid nagu kuivtoit, vaid pigem jääb hammaste külge ning võib teatud aja möödudes tekitada hambakivi, mis omakorda võib viia igemepõletike tekkeni. Hambakiviga koos tekib suus palju baktereid, mis nõrgendavad organismi vastupanuvõimet ning mingil hetkel võivad kõikjal organismis tekkida kahjustused ja põletike kolded.

Hambakivi ärahoidmiseks on mitmeid mooduseid, millest kõige tõhusamaks peetakse hammaste harjamist. See protseduur on sageli nii omanikele kui ka lemmikloomadele ebameeldiv, mistõttu jäetakse hammaste hooldus tahaplaanile. Meiegi jaoks ei olnud harjamine esmane valik ning otsustasin katsetada teistsuguseid meetodeid.

Novembrist saati olen kasutanud Sabiine hammaste puhastamiseks OralClean+Care Classic spreid. Valisin alustuseks sprei, sest seda tundus mugavam manustada võrreldes geeliga. Esimesed korrad oli sprei maitse Sabiine jaoks ebameeldiv ning teda ehmatas pihustamisel tekkiv hääl. Ajapikku harjus ta nii sprei maitse kui ka selle häälega. Nüüd lakub ta peale pihustamist isegi pudeli üle.

Pihustan Sabiinele spreid suhu 2-3 korda umbes 2x nädalas. Alati mõlemale poole tagumistele hammastele ja mõnikord ka esimestele. Pihustamise järgselt hakkab ta hoolikalt ise keelega hambaid üle lakkuma. Seni on Sabiine hambad korras ning tema hingeõhk on värske.

 

 

Kuna sprei katsetus läks edukalt, otsustasime katsetada ka geeli. Valisin lõhemaitseline geeli, sest Sabiinele meeldib lõhe maitse. Sarnaselt spreile, ei tohiks pool tundi enne ja pärast manustamist koer süüa ega juua. Erinevus spreiga on see, et geeli tuleks puhta näpuga koera igemetele määrida või näiteks lasta tal ise seda lusikalt limpsida. Limpsimisefekt on ideaalne, sest siis ei pea geeli eraldi suus laiali jaotama.

Asendasin iganädalase sprei kasutamise geeli kasutamisega. Sprei kasutamisega harjumine tuli nii minu kui ka Sabiine jaoks kergelt, siis geeliga nii lihtsalt ei läinud. Geel oli Sabiine jaoks võõras nii maitselt kui ka lõhnalt. Esimese katsetuskorra ajal üritas ta ise mu näpult geeli lakkuda, kuid peale proovimist keeldus ta sellest tegevusest ning ma pidin ise seda ta hammastele määrima. Läks umbes 3 nädalat enne kui Sabiine protseduuriga harjus. Selleks ajaks proovis ta juba ise geeli limpsida kuid vajalikku kogust ei suutnud ta ära lakkuda. Geeli kasutusele võtmisest alates on läinud umbes 2 kuud selleks, et Sabiine maitsega ära harjuks. Nüüdseks lakub ta vajaliku koguse ise ära ning protseduur ei ole tema jaoks ebameeldiv.

 

Sprei vs geel

Sprei

Geel

+ omaniku jaoks lihtsam manustada

+ alustamiseks sobivam

+ silmaga näha, kus geel hammastel on

+ tundub, et toimib paremini, sest limpsimisefekt on suurem

- pihustamisel tekkiv hääl võib lemmiku jaoks olla hirmutav

- ei ole aru saada kas ja kuhu sprei hammastele jäi

- geeliga harjumine võtab rohkem aega ja vaeva

 

Kokkuvõte: soovitaksin nende toodete kasutamisel alustada kõigepealt spreiga, et nii protseduur ise kui ka toote maitse lemmiku jaoks tuttavam oleks ning seejärel läheksin üle geeli kasutamisele. Sprei kasutamine on nii lemmiklooma kui ka omaniku jaoks mugavam. Mulle endale tundub, et geel toimib paremini, sest see on paksema konsistentsiga ning loom peab rohkem vaeva nägema, et see igemetel laiali jaotada. 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Ka koerad igatsevad kuumadel suvepäevadel värskendavat jahutust - külma vette hüppamist või… miks mitte
ühte maitsvat jäätist! Kindlasti tuleks aga hoiduda suure suhkrusisaldusega inimestele mõeldud jäätistest. Kohe
tõestame, et jäätise valmistamine kodus on tegelikult väga lihtne! Koostisainete valimisel saate oma loovuse
lendama lasta ja valida just need ained, mida teie koer kõige rohkem armastab. Puuviljad võite vabalt asendada
köögiviljadega ja maitsestamata jogurti asemel võite kasutada näiteks kodujuustu või kohupiima.

Koerte jäätis on kuumal suvepäeval suurepäraseks vahepalaks, aga pidage silmas, et jäätist võib koerale
pakkuda korraga vaid väikeses koguses.

Nipp: külmutage toit selleks sobivas mänguasjas (näiteks Kongis, kattes ühe otsa lekkimise vältimiseks
toidukilega) või mingis vormis, mille saate hiljem koerale anda. Koeral jätkub siis tükiks ajaks mõnusat tegevust,
et jäätis vormist välja limpsida. On väga oluline, et koer ei sööks korraga suurt kogust jäätist - suures koguses
jäist toitu võib looma magu ärritada. Seetõttu soovitataksegi tundliku kõhuga koertele toitu serveerida alati
toatemperatuuril.

Oleme teie jaoks välja töötanud mõned maitsvad retseptid. Kogused on arvestatud keskmise suurusega jäätiste
kohta. Loomulikult võite kõiki koguseid vastavalt oma koera suurusele muuta. Ärge unustage, et ütlus "söö
kvaliteeti, mitte kvantiteeti", kehtib täpselt samamoodi ka loomade puhul.

TEE ISE - koerte jäätised Platinum MENUga!

 

Külmutatud marjajogurt

 • 3 sl maitsestamata jogurtit
 • 1 tl vedelat mett
 • 6 mustikat

Banaaniahvatlus

 • 3 sl kohupiima
 • 1 sl MENU (Mini)
 • ½ banaani

 

Külmutatud jogurt LOVE

 • 2 sl maitsestamata jogurtit
 • 1 tl vedelat mett
 • 1 sl Platinum MENU (Mini)

 

 

Päikesejäätis

 • 2 sl kodujuustu
 • 2 sl Platinum MENU (Mini)
 • 2-3 maasikat või 5 vaarikat
 • ½ peenelt riivitud porgandit

 

Värskendav sorbett

 • 2 sl vett
 • ½ riivitud õuna
 • ½ banaani
 • 2-3 maasikat või 5 vaarikat

 

Maapähklipomm

 • 1 sl maapähklivõid (maitsestamata)
 • 2 sl maitsestamata jogurtit
 • ½ banaani
 • 1 tl vedelat mett

 

Jäine kala

 • 50 g kohupiima
 • 2 sl MENU Pure Fish (Mini)
 • ½ peenelt riivitud porgandit

 

Summer Special

 • 40 g kodujuustu
 • 2 sl MENU (Mini)
 • ¼ pirni & 3-5 mustikat
 • ½ peenelt riivitud porgandit
 • 2 sl vett

 

Esmalt riivige, purustage või lõikuge köögiviljad. Segage hoolikalt kõik koostisained kokku, suruge segu vormi ja pange sügavkülma. Teie koera jäätis on valmis juba 2 tunniga! Tõsi, kõikide jäätiste retseptid ei pruugi teie maitsele vastuvõetavad olla, kuid uskuge - koerad armastavad neid! Valige koostiained vastavalt oma koera maitsele - maasikad, mustikad, vaarikad, õunad, pirnid, melonid, nektariinid, aprikoosid ja banaanid. Vältige viinamarju, avokaadot, kakaod, šokolaadi ja makadaamiapähklid.

 

NIPP: pakkuge koerale pisut sulanud jäätist terrassil või aias, et hoida tuba ja vaibad puhtana

Tasub teada, millest su lemmiku toit koosneb!

Meil kõigil on üks eesmärk: soovime oma koerale parimat! Esmapilgul tundub, et paljud koeratoidud on hea kvaliteediga. Kas toidukotil lubatud kvaliteet vastab aga tegelikkusele? Kui soovite veenduda, millest täpselt toit koosneb, tuleb etiketi infosse hoolikalt süveneda.

Kvaliteedi ja koostise maskeerimiseks kasutatakse erinevaid võtteid.

Üldjuhul on olemas kaks erinevat deklaratsiooni: avalik ja peidetud.

Mõlema ühiseks jooneks on see, et koostisained on reastatud kahanevas järjekorras koostises enim sisalduvast ainest.

 

Peidetud deklaratsioon

Koostisained on grupeeritud. Näiteks on nisu ja muud teralised koondatud ühisnimetaja alla "teraviljad". Kui lisatud on gluteeni või teisi jahusid, nimetatakse grupp "teraviljad ja taimset päritolu kõrvalsaadused". Sama kehtib liha kohta, kus kasutatakse üldnimetust "liha ja loomsed kõrvalsaadused". Selline deklaratsioon annab ülevaate vaid kogustest, mitte aga töödeldud liha sordist või kvaliteedist.

Avalik deklaratsioon

Avalikus deklaratsioonis on kõik koostisained eraldi väljatoodud. Kõlab hästi? Üldiselt küll, kuid isegi sellisel juhul on tüssata saamine võimalik. Tootjatel on luba erinevaid koostisaineid erinevalt spetsifitseerida.

Praktikas tähendab see seda, et liha on nimekirjas esimene, kuigi tegelikult ületab teravilja kogus liha kogust (nt. teravili on jagatud: jahvatatud mais, maisigluteen, nisujahu, nisu).

Koostises võib olla ka teisi üllatusi. Kui pakendi esiküljele on kirjutatud "Maitsev kanaliha", võib pakendi tagaküljel asuvalt etiketilt lugeda, et tegu on vaid liha ja loomsete kõrvalsaadustega (min 4% kanaliha, teravili ja taimsed kõrvalsaadused, suhkur, õlid ja rasvad, mineraalained).

Faktiliselt tähendab see seda, et 96 % koostisest on peidetud ja koeratoit sisaldab vaid 4% kanaliha, mille puhul jääb ebaselgeks, kas tegu on kvaliteetse lihaga või loomsete kõrvalsaadustega nagu küünised ja nokad.

Kui toit sisaldab 4% kanaliha, 4% veiseliha ja 4% lambaliha, saavad tootjad valmistada 3 koeratoitu ühe retsepti ja järgi, kasutades sama deklaratsiooni.

Et olla kindel, mis täpsemalt teie lemmiku toidukaussi satub, on etikettide hoolikas lugemine väga oluline.


Platinumi etiketid on alati täpsed, läbipaistvad ja ausad:
kõik Platinumi tooted sisaldavad ainult etiketil toodud aineid. Näiteks: Vähemalt 83 % värsket liha või kala; ei sisalda loomseid kõrvalsaaduseid.

 

Koerad ujuma

20.07.2017

Ujumine on suurepärane aktiivne tegevus, et hoida koera heas vormis. Ujumine tugevdab lihaseid ja sobib ideaalselt kaalu langetamiseks.

IMG_2729.JPG

 

Enamus koeri oskavad ujuda ilma õpetamata, kuid ülejäänuid tuleb alguses julgustada ja juhendada. Kui koer ei oska ujuda, on suurepärane idee kasutada päästeveste, mis aitavad koeral paremini vee peal püsida. Kutsikat ujuma õpetades soovitan alguses ka endal jalgupidi vette minna, et koera julgustada. Mõne koera puhul aitab ka teine koer, kes oskab ujuda ja naudib vett. Minu kaks nooremat koera on õppinud just teise koera eeskujul ujuma.

Kui koer oskab juba ujuda ja armastab vett, siis saab kasutada erinevaid ujuvaid mänguasju vees mängimiseks. Meie koerad armastavad väga mänguasju veekogust ära tuua.

IMG_2824.JPG

 

Järves, meres või mujal koeri ujutades tuleb kindlasti jälgida, et see ei segaks teisi inimesi ja koeri. Avalikus rannas pole koeri arusaadavatel põhjustel ujutada lubatud, parem on leida mõni kõrvaline koht ja õnneks leidub selliseid kohti Eestimaal küllaga.

Tähelepanelik tuleb olla kui koer joob järve/mere vett, sest see võib põhjustada erinevaid kaebusi. Tavaliselt võtan puhta vee ja kausi kaasa, eriti mere ääres koeri ujutades.

Ilusat suve! Loodame, et ujumise ilmasid tuleb sel suvel palju :)

Autor: Elen Kivi-Paju, Kennel Ability

Platinum Skin Care haavasalv on antibakteriaalsete omadustega salv, mis kiirendab paranemisprotsessi, pehmendab ja niisutab nahka ning leevendab põletikku, valu ja sügelust. Haavasalvi katsetasime poole aasta vältel ning salv leidis kasutust erinevates olukordades. Katsetasime seda kriimustustel ja armidel, torkehaaval, käpapadjandite kaitseks, naha niisutamiseks ja putukahammustustel.

 

 

Esmalt katsetasime haavasalvi kassi küünistustel. Sabiine üheks koduseks meelistegevuseks on kassidega mängimine, mis tähendab seda, et ta ajab neid taga ja aeg-ajalt saab kassidelt ka küünistada. Kuna kassi tehtud küünistused on sügavad, ei parane need kiiresti ning lisaks tekitavad ka kooriku, mis omakorda põhjustab sügelust. Määrisin haavasalvi nii vanematele kui ka värskematele kriimudele. Õpetuses oli kirjas, et manustada 2 kuni 4 korda päevas, vajadusel ka rohkem. Esialgu määrisin kriime 2x päevas, hommikul ja õhtul. Ühe nädalaga paranesid kriimud märgatavalt. Koorik oli pehmem ning tundus, et ka sügelus vähenes. Küünistused jätavad ka arme ja kuna Sabiinel puudub aluskarv, on need tema nahal väga märgatavad. Haavasalviga on armid kas ära kadunud või muutunud vähemärgatavaks.


 

Kuigi polnud plaanis haavasalvi katsetada torkehaaval, siis õnnetul kombel astus Sabiine tavapärasel jalutuskäigul endale jalga viirpuu okka ning hakkas tugevalt lonkama. Pärast jala puhastamist ja desinfitseerimist oli esmaseks ravimeetmeks haavasalvi peale määrimine. Ma ei oska nüüd öelda, kas põhjus peitub haavasalvis või milleski muus, aga põletikku tal sinna ei tekkinud ning lonkamine kadus paari-kolme päevaga.

Planeeritult oli katsetada haavasalvi nii talvistes kui ka suvistes tingimustes, sest Platinum Skin Care on lisaks kasutatav ka käpavahana. Külma kaitseks määrisin salvi käpapadjanditele kuskil 15 minutit enne õue minekut, et oleks aega ka imendumiseks. Padjandid jäid lumel kõndimise järgselt pehmeks ning samuti ei tekkinud lõhesid. Enne linnatänavatele jalutama minemist määrisin salvi ka Sabiine kõhule, sest eelmisel talvel tekitas tänavatele puistatud sool tema kõhule punetavad ja krobelised laigud. Käpapadjandid ei mõranenud enam, olid peale pikaaegset salvi kasutamist pehmed ning sarnaseid laike, nagu eelmisel talvel, ei tekkinud.

Sabiine põhilised jalutuskäigud on looduses ning asfaldile ta väga ei satu, kuid selle suve esimesel soojal päeval, mil Sabiine minuga linnatänavatel kaasas oli, tundsin puudust käpavahast – oli aru saada, et asfaldil või tänavakividel kõndides on maapind liiga kuum ja tema käpad vajaksid kaitset. Järgmistel kordadel olin juba teadlikum ning enne jalutuskäiku määrisin tema käpapadjandeid salviga. Kevadel, soojemate ilmadega, ilmusid välja esimesed putukad, kes muidugi Sabiinet hammustasid. Sabiine on putukahammustuste suhtes tundlik ning lühikese ajaga tekkisid hammustuskohtadele punased punnid, mis tekitasid ilmselt tugevat sügelust, sest Sabiine oli olukorrast nähtavalt häiritud. Määrisin haavasalvi putukahammustusele – ühe määrimiskorraga kadus nii punetus kui ka sügelus. Suvel on putukaid liikvel rohkem ning ka nende hammustused on mürgisemad, mistõttu on Sabiinel aegajalt nahal suured sügelevad punnid ja punased laigud, millest mõned on isegi kergelt põletikulised. Selliste hammustuste puhul ei piisa ühest määrimiskorrast, vaid määrin hammustuskohti 2-3x päevas. Lühikese aja jooksul leevendab salv sügelust, kuid punnid kaovad alles umbes 3 päeva pärast.

 

 

Platinum Skin Care haavasalv toidab ja hellitab nahka, tehes selle pehmeks ja elastseks. Sügelemine nõrgeneb ja kiusatus kratsida, närida või lakkuda väheneb. Haavasalvi puhul meeldis jällegi see, et tegemist on 100% loodusliku tootega. Samuti ei sisalda salv mineraalõlisid, kunstlikke säilitusaineid, parabeene, värvaineid, emulgaatoreid, alkoholi. Alguses oli salv purgis tahke, naha soojusega muutus pehmemaks ja seda oli võimalik nahale määrida.

Salvis sisalduvad taimsed ekstraktid annavad tootele minu jaoks meeldiva lõhna, kuid mulle suureks üllatuseks ei tekkinud Sabiinel esialgu mingit tahtmist seda ära lakkuda. Lõhn ei olnud tema jaoks eemaletõukav, kuid samas takistas soovi seda lakkuda. Haavasalvi puhul on see veel eriti oluline, sest paljud koerad, nagu ka Sabiine, armastavad lakkuda kõiksugused kreeme ja salve enda nahalt kohe, kui need peale määritakse. Nüüdseks on Sabiine ka salvi lõhnaga harjunud ning üritab seda ära lakkuda. Lakkumise takistada, püüan ta tähelepanu muude tegevustega köita, näiteks kannan haavasalvi nahale enne õue minemist või annan talle närimismaiuse, et salvil oleks aega toimida.

Platinum Skin Care haavasalv on minu arust toode, mis peaks igal loomaomanikul esmaabivahendina kodus olemas olema. Oma kasutusvõimaluste mitmekesisuse tõttu asendab see vajaduse mitmeks erinevaks tooteks. Lisaks jätkub ühest purgitäiest pikemaks ajaks – poole aastase kasutusega on kulunud umbes kolmandik tootest.

 

Autor: Kadi-Mari

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 585

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5