Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Platinumi kuivtoit on kvaliteetne täistoit, mis sobib igas vanuses ja igat tõugu täiskasvanud koertele, samuti kutsikatele ja noortele koertele. Seekordses testis on oma arvamust Platinumi kuivtoitude kohta avaldanud kaks täiskasvanud noort koera, Sabiine ja Bella, ning üks kutsikas, Griffin.

 

Sabiine, Bella ning Griffin toiduga tutvust tegemas

ADULT

Täiskasvanud koertele mõeldud Platinum kuivtoitu on valikus kolm erinevat maitset: Chicken, Lamb+Rice ja Iberico+Greens ning saadaval kas 1.5kg või 5kg pakendites. Platinumi kohta öelda kuivtoit pole tegelikult kõige õigem, sest kõik sarja tooted sisaldavad puhast kontsentreeritud lihamahla, mis moodustab toidust 18%.

Sabiine ja kuivtoit ei ole omavahel kunagi hästi läbi saanud ning Platinum Adult sarja testimine oli seega keeruline. Sabiinele tuli appi testima Bella, kes sarnaselt Sabiinele on samuti pirtsakam sööja ning üldiselt kaua ühesugust toitu sööma ei nõustu. Esiti pidi pikema testi läbi viima ainult Bella, kuid huvitaval kombel, oli Sabiine nõus samuti kuivtoitu sööma. Arvasin, et kuivtoit meeldib Sabiinele umbes kolm päeva ning seejärel tüdineb ära nagu tavaliselt, kuid kui kolmest päevast sai juba kolm nädalat, olin meeldivalt üllatunud. Arvasin, et võib-olla on isu suurem seepärast, et söögilaua juures on uus konkurent nimega Griffin ning proovisin kas ka teisi krõbinaid on Sabiine nõus sööma – ei olnud. Varasemalt koosnes Sabiine menüü peamiselt märgtoidust, kuid peale seda, kui ma avastasin, et ta sööb meeleldi Platinum Adult kuivtoitu, olen märgtoitu andnud talle ainult „magustoiduks“.

Sarnaselt Sabiinele, on ka Bella pirtsakam sööja ning üldiselt kaua ühesugust kuivtoitu sööma ei nõustu, kuid Platinumist pole veel ära tüdinenud. Vaheldust vajavate koerte jaoks, nagu seda on Bella, on kõige sobilikumad 1.5kg suurused pakendid. Omaniku sõnutsi on nende valik edaspidi 3x1.5kg maitsete mix – nii ei tüdine Bella ühestki maitsest ja toidukorrad on vaheldusrikkad. 1.5kg pakendi eelis 5kg pakendi ees on ka see, et sulguriga jääb see tihedamalt kinni ning toit säilib kauem värske.

Bella on õrnemapoolse seedimisega, mistõttu paljud toidud talle ei sobi, kuid Platinum Adult kuivtoiduga on seedimine korras ning seda kõikide maitsete puhul. Kuivtoit lõhnab väga hästi ja kuna need on pehmemad, kui tavalised krõbinad, sobivad need ka maiuseks ning vajadusel saab neid hõlpsasti poolitada. Samas on krõbinad söömiseks parajas suuruses nii väikestele kui ka suurematele koertele.

 

Bella testib Platinum Adult sarja toite

Maitsetest:

Teada saamaks, milline maitse on eelistatuim kahe koera, Sabiine ja Bella, arvates, viisime läbi maitsetesti. Koertele anti valida erinevate maitsete vahel ning vastavalt sellele, milline portsjon esimesena ära söödi, selgus võitja.

Sabiine lemmikuks osutus Iberico+Greens. Kolme maitse võrdluses jäi teisele kohale Chicken, mis oli üllatav, sest kahe maitse võrdluses ei olnud Chicken esimene valik. Samas, Sabiine ei keeldunud ühestki maitsest ja võrdluseid pidin mitu korda läbi viima kuniks selgus kindel eelistus.

Bella lemmikuks osutus Lamb+Rice. Esimene võrdlus oli kõigi kolme maitse vahel ning võitjaks osutus Lamb+Rice, teise koha sai Iberico+Greens. Teises võrdluses oli eelistatum Chicken – tulemus tundus ebatavaline ning testi sai korratud: võitjaks jällegi Chicken. Kolmandas võrdluses osutus võitjaks Lamb+Rice, kuid enne portsjoni lõpetamist sõi Bella vahele ka mõne Chicken krõbina. Neljas võrdlus oli Lamb+Rice vs Iberico+Greens, kus kindlaks võitjaks oli Lamb+Rice.

 

Sabiine

Bella

Chicken vs Lamb+Rice vs Iberico+Greens

Iberico+Greens

Lamb+Rice

Chicken vs Iberico+Greens

Iberico+Greens

Chicken

Chicken vs Lamb+Rice

Lamb+Rice

Lamb+Rice

Lamb+Rice vs Iberico+Greens

Iberico+Greens

Lamb+Rice

Lemmik:

Iberico+Greens

Lamb+Rice

 

Maitsetesti kokkuvõttes saab öelda, et mõlemal koeral oli välja kujunenud oma lemmik, kuid ühestki teisest maitsest nad ei keeldunud ja sõid rõõmuga mõlemad portsjonid ära, lihtsalt maitsetesti raames tegid nad seda erinevas järjestuses,

 

PUPPY

Esialgne plaan oli maitsetesti kaasata ka Griffin, kuid kutsikale omaselt on ta alati näljane ning kindlaid eelistusi pole tal veel välja kujunenud. Seega jäi tema ülesandeks katsetada Puppy toitu.

Kasvataja juhiste järgi on talle ette nähtud leotatud krõbinad, kuid Platinum Puppy kuivtoit on kohe söömiseks valmis. Enne uuele toidule üleminemist tuleb alati uusi ja eelnevaid krõbinaid omavahel kombineerida. Tutvustasin Griffinile Platinumi krõbinaid esmalt maiusena ja seejärel segasin omavahel leotatud ja Platinumi krõbinad. Iga päevaga suurendasin Platinumi hulka toidukoguses kuniks toidukord sisaldas ainult Platinumi Puppy krõbinaid.  Uutele krõbinatele üleminek ei mõjunud Griffini seedimisele pahasti.

Tavapärastest krõbinatest kõrgema niiskusesisalduse tõttu on Platinumi krõbinad suurepäraseks alternatiiviks leotatud krõbinatele. Need pole kutsika jaoks liiga kõvad ning samas lõhnavad hästi, et huvi toidu vastu säiliks.

Griffin on suurt kasvu koera kutsikas, mistõttu kutsikatoitu sööb ta kuni 3 kuu vanuseks saamiseni. Puppy krõbinad olid selleks perioodiks piisava suurusega, kuid väiksematele koertele, kes söövad kutsikatoitu kauem, on krõbina suurus sobilikum.

 

Sabiine ja Griffin testisid vastavalt Platinum Adult ja Platinum Puppy sarja toite

Päevane toidukogus:

Nii Adult kui ka Puppy kuivtoitude pakenditel on välja toodud soovituslik toidukogus vastavalt koera kaalule. Enamasti arvutan oma koerte päevase energiavajaduse ja toidukoguse vastavalt nende kaalule ja aktiivsusele välja ise, mitte ei järgi pakendil toodud soovitusi, sest tavaliselt need ei kattu kuidagi minu arvutatuga. Platinumi puhul oli meeldivaks üllatuseks, et nii Puppy kui ka Adult pakendil toodud toidukoguse vahemikud kattusid minu arvutuste tulemustega. Alati on võimalus vastavalt koerale toidu kogust suurendada või vähendada, kuid lihtsam on lähtuda pakendil toodust ning on ainult hea, kui see vastab ka koera tegelikule energiavajadusele. 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Troll on äge siilipoiss, aga temaga on see mure, et keskküte, öised kihutamised jooksurattas ja selle kihutamise tagajärjel vajalik pesu kuivatab ta nahka. Siilid ongi üsna kuiva nahaga nii, et talvel on iganädalane õlitamine täiesti tavaline nähtus. Enamjaolt lõppeb see sellega, et mina olen libeda siili peale pahane ja tema on minu peale pahane, sest ta ei saa rahus oma siiliasju ajada.

 

 

Esimene kord, kui ma proovisin Dermoscenti Trollile turjale tilgutada ehmatas mind intensiivne teepuuõli lõhn. Kõik USA foorumid, kus siilipidamisest juttu on kirjutavad, et teepuuõli on hirmus ohtlik ja tapab siili momentaalselt. Hirm oli suur ja enne tilgutamist tegin veelkord põhjaliku uurimuse teemal „siil ja teepuuõli“. Sain teada, et euroopa siilidel kasutatakse teepuuõli parasiiditõrjeks ja selles koguses, mis tilgana Trolli turja peale läheb ei tohiks minu lemmikuga midagi juhtuda.

Esimesel korral olin siiski skeptiline, lähenesin väikese koguse ja ettevaatlikkusega. Midagi ei juhtunud. Samal ööl vaatas mulle puurist vastu üks pahur, aktiivne ja näljane siil ehk kõik oli kõige paremas korras.

Kõige toredam oli, et iga nädalaga läks mu okkalise lemmiklooma nahk järjest paremaks. Mina olin rõõmus, sest piisas ainult ühest tilgast ja Troll oli õnnelik, sest ta ei olnud üle kere õline ja sai rahulikult omi asju ajada (loe: magada).

NB! Okkad pehmemaks ei läinud, pahur siil on ikka terav :) 

 

Jagan oma koeraga reisimise kogemust, mis viis meid Opole linna Poolas, kus toimus 2017. aasta Kesk-Euroopa Bokserite erinäitus (CEBS).

Enne reisi oli ärevus suur, sest varasemalt ei olnud ma koos koeraga nii kaugele reisinud, seega ei osanud arvata kuidas Nööp (Ability Noreena Noep) nii pikale autosõidule vastu peab. Sõitma hakkasime öösel kella kolme ajal, et jõuda reede õhtuks hotelli ja lasta koeral rahulikult puhata. Sõit kestis kokku 18 tundi.

 
21697912_1559899137390114_1227589617_n.jpg

 

Kõige rohkem muretsesin sellepärast, et koer ei taha süüa või kaotab enne näitust oma hea vormi. Seega oli meil kaasas nii Platinum konservid kui ka toit, mis on asendamatud koera energia hoidmisel ja taastamisel.

See on tõesti oluline, et toit oleks oma toiteväärtuselt kõrge, et pikal reisil ei kaotaks koer kaalu. Nööbil oli õnneks isu hea ja konserv kadus kausist kiiresti. Ilmaga meil vedas, oli tõeliselt suvine nädalavahetus ja ka kõik muu sujus kenasti. Ärevus oli täitsa asjatu :)

Tulemused olid suurepärased, saavutasime laupäeval Poola bokserite erinäitusel avaklassi võidu ning lisaks saime Poola serdi. Meie reisikaaslane Kayla (Ability Kissable Kayla) esines samuti väga hästi saavutades Kesk-Euruoopa erinäitusel avaklassis II koha!

 

IMG_8637.JPG                                                                                                                                                                                                                                              IMG_8678.JPG

   

Mul on hea meel, et otsustasin näitusele minna, see oli kogemus omaette! Seega soovitan alati julget pealehakkamist ja ärge unustage Platinum koeratoitu kaasa võtmast!

 

Autor: Merike Kivi, Kennel Ability

Dermoscent Essential 6 spot-on on naha ja karvastiku hooldustoode, mis sisaldab taimede eeterlikke õlisid ja lisaks E-vitamiini. Hooldustoode taastab naha hüdrolipiidset kilet, säilitades optimaalse niiskuse ning omades antioksüdatiivset toimet. Sobib kõikidele naha ja karvkatte tüüpidele. Dermoscent Essential 6 spot-on on sobiv abivahend naha rahustamiseks, kestenduse ja ärrituse vähendamiseks, loomuliku seisundi tasakaalustamiseks ning karvakaotuse vähendamiseks ja karvakasvu säilitamiseks. Samuti aitab hooldustoode esile tuua koerale iseloomuliku lõhna. Lisaks koertele, sobib toode kasutamiseks ka kassidele (neile on olemas eraldi variant) ja väikeimetajatele.

Sabiine üheks  probleemiks on kuiv nahk. Tema karvkate on olnud alati särav, karvakaotus on minimaalne ning tal ei teki ka „märja koera lõhna“, kuid nahk on tal kuiv ning tekib kõõm. Kõige hullem on naha seisukord kütmisperioodil kui õhk on tavapärasest kuivem. Minu õnneks ei ole teda vaja tihti pesta, kuid alati peale pesu on tema naha olukord kehvem kui enne.

 


Kasutamine:
Dermoscent Essential 6 spot-on´i soovitatakse kasutada regulaarselt. Esialgselt tuleks teha läbi 2 kuu pikkune kuur – iga nädal manustada 1 pipett. Seejärel tuleks naha ja karvkatte seisundi hoidmiseks teha kord kvartalis 1 kuu pikkune kuur nii kaua kui vajalik. Koera ei tohi vannitada või pesta 2 päeva enne ja 2 päeva pärast Dermoscent Essential 6 spot-on kasutamist. Tilgad tuleb panna otse nahale. Selleks tuleb koera karvastik õlgade vahel või kaelal kahele poole lahku eraldada, kuni nahk nähtavale ilmub ning tühjendada pipett nahale ühte või kahte punkti. Kindlasti tuleks jälgida, et koer ei saaks toodet lakkuda ning toode ei voolaks mööda nahka alla. Kuniks toode nahka imendub, ei ole soovitatav ka koera manustamise kohalt paitada.

Enne: Sabiine nahk on kõige kuivem sealt, kus on olnud kaelarihm või jalutustraksid (karva peal on näha kõõma). Panin spot-on´i sisu talle turjale. Sabiine kaalub natukene alla 10kg mistõttu oli tema jaoks toote kogus piisav ja see ei voolanud maha. Spot-on´il oli tugev eeterlike õlide lõhn, kuid Sabiinet see ei seganud ja minu jaoks oli pigem meeldiv. Pipeti sisu imendus umbes 15-30 minuti jooksul ning karv ei jäänud õline.

1-nädal kasutamist: ei märganud muutusi

2-nädalat kasutamist: karv on muutunud tuntavalt pehmemaks, naha kuivust veel esineb

3-nädalat kasutamist: karv on nähtavalt säravam ja tuntavalt pehmem, naha kuivus on vähenenud, kuid pole veel taandunud

4-nädalat kasutamist: karv on muutunud väga pehmeks ja säravaks. Võiks isegi öelda, et sarnaneb oma pehmuselt kutsika karvale. Naha olukord on paranenud, natukene esineb veel kõõma.

Tulemus peale 8-nädalast kasutamist: Peale esimest kuud Dermoscent Essential 6 spot-on´i kasutamist oli Sabiine karv väga särav ja pehme. Ma ei uskunud, et Sabiine niigi pehme ja särav karv võib veelgi pehmem ja säravam olla. Kui neljanädalase kasutuse järgselt esines veel kõõma, siis teise kuu lõpuks oli kõõm taandunud ning karv säilitanud oma sära ja pehmuse.

2 kuud peale kuuri lõppu: nahk on jätkuvalt niisutatud, kõõma esineb, kuid väga vähe. Karv pole enam nii pehme kui spot-on kuuri lõppedes ning tundub, et on õige aeg 1 kuu pikkune kuur läbi teha. 

 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

 

NB! TOODE ON SAADAVAL HÄSTIVARUSTATUD LOOMAKLIINIKUTES JA URR&NURR LEMMIKLOOMAKAUPLUSTES!

Sageli mõeldakse hambahooldusele alles siis, kui probleem on tekkinud, kuid Sabiine puhul otsustasin juba ennetavalt tegutseda. Seega katsetasime Platinum hambahooldustooteid:  OralClean+Care Classic spreid (LINK) ja OralClean+Care Salmon geeli (LINK). Sabiine on väga kehva isuga, mistõttu on tema igapäevamenüüs peamiselt märgtoit. See aga ei puhasta närimise käigus hambaid nagu kuivtoit, vaid pigem jääb hammaste külge ning võib teatud aja möödudes tekitada hambakivi, mis omakorda võib viia igemepõletike tekkeni. Hambakiviga koos tekib suus palju baktereid, mis nõrgendavad organismi vastupanuvõimet ning mingil hetkel võivad kõikjal organismis tekkida kahjustused ja põletike kolded.

Hambakivi ärahoidmiseks on mitmeid mooduseid, millest kõige tõhusamaks peetakse hammaste harjamist. See protseduur on sageli nii omanikele kui ka lemmikloomadele ebameeldiv, mistõttu jäetakse hammaste hooldus tahaplaanile. Meiegi jaoks ei olnud harjamine esmane valik ning otsustasin katsetada teistsuguseid meetodeid.

Novembrist saati olen kasutanud Sabiine hammaste puhastamiseks OralClean+Care Classic spreid. Valisin alustuseks sprei, sest seda tundus mugavam manustada võrreldes geeliga. Esimesed korrad oli sprei maitse Sabiine jaoks ebameeldiv ning teda ehmatas pihustamisel tekkiv hääl. Ajapikku harjus ta nii sprei maitse kui ka selle häälega. Nüüd lakub ta peale pihustamist isegi pudeli üle.

Pihustan Sabiinele spreid suhu 2-3 korda umbes 2x nädalas. Alati mõlemale poole tagumistele hammastele ja mõnikord ka esimestele. Pihustamise järgselt hakkab ta hoolikalt ise keelega hambaid üle lakkuma. Seni on Sabiine hambad korras ning tema hingeõhk on värske.

 

 

Kuna sprei katsetus läks edukalt, otsustasime katsetada ka geeli. Valisin lõhemaitseline geeli, sest Sabiinele meeldib lõhe maitse. Sarnaselt spreile, ei tohiks pool tundi enne ja pärast manustamist koer süüa ega juua. Erinevus spreiga on see, et geeli tuleks puhta näpuga koera igemetele määrida või näiteks lasta tal ise seda lusikalt limpsida. Limpsimisefekt on ideaalne, sest siis ei pea geeli eraldi suus laiali jaotama.

Asendasin iganädalase sprei kasutamise geeli kasutamisega. Sprei kasutamisega harjumine tuli nii minu kui ka Sabiine jaoks kergelt, siis geeliga nii lihtsalt ei läinud. Geel oli Sabiine jaoks võõras nii maitselt kui ka lõhnalt. Esimese katsetuskorra ajal üritas ta ise mu näpult geeli lakkuda, kuid peale proovimist keeldus ta sellest tegevusest ning ma pidin ise seda ta hammastele määrima. Läks umbes 3 nädalat enne kui Sabiine protseduuriga harjus. Selleks ajaks proovis ta juba ise geeli limpsida kuid vajalikku kogust ei suutnud ta ära lakkuda. Geeli kasutusele võtmisest alates on läinud umbes 2 kuud selleks, et Sabiine maitsega ära harjuks. Nüüdseks lakub ta vajaliku koguse ise ära ning protseduur ei ole tema jaoks ebameeldiv.

 

Sprei vs geel

Sprei

Geel

+ omaniku jaoks lihtsam manustada

+ alustamiseks sobivam

+ silmaga näha, kus geel hammastel on

+ tundub, et toimib paremini, sest limpsimisefekt on suurem

- pihustamisel tekkiv hääl võib lemmiku jaoks olla hirmutav

- ei ole aru saada kas ja kuhu sprei hammastele jäi

- geeliga harjumine võtab rohkem aega ja vaeva

 

Kokkuvõte: soovitaksin nende toodete kasutamisel alustada kõigepealt spreiga, et nii protseduur ise kui ka toote maitse lemmiku jaoks tuttavam oleks ning seejärel läheksin üle geeli kasutamisele. Sprei kasutamine on nii lemmiklooma kui ka omaniku jaoks mugavam. Mulle endale tundub, et geel toimib paremini, sest see on paksema konsistentsiga ning loom peab rohkem vaeva nägema, et see igemetel laiali jaotada. 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 589

Lehekülg:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5