Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Kui Sul on koer, kes suudab oma söögi kolme sekundiga endale sisse hingata, siis see postitus on just Sulle! Toome teieni 5 nippi kuidas toimida, et söömine võtaks aega ja samas ka väsitaks koera nii füüsiliselt kui ka vaimselt - sest väsinud koer on ju õnnelik koer! 

 •  Osta spetsiaalne toidunõu loomapoodides müüakse erinevaid „slow-feeder“ tüüpi nõusid (muru imiteerivaid, spiraalidega jne). Koer peab tavaliselt nendest kas nina või keelega krõbinaid lükkama, et söök kätte saada. Selliselt võtab toidu kättesaamine rohkem aega ja ühtlasi ka väsitab koera. Samuti võib sellistesse nõudesse "laiali määrida" MENU märgtoite!

 • Kui spetsiaalset toidunõu ei ole kohe käepärast võtta, siis võib proovida ka koduseid muffini vorme! Pane krõbinad erinevatesse aukudesse ja boonuseks võib veel tennisepallid nende peale panna.

 • Võib toimida ka nii, et koeral ei olegi ühte/kahte kindlat söömisaega, vaid ta teenib päeva jooksul oma söögi maiustena välja. Nii jaotub päevane ports terve päeva peale ära ja jällegi takistab koera ahnitsemast. Kaalu hommikul koera päevane portsjon välja ja võta krõbinad kaasa jalutuskäikudele. Õppige uusi trikke ja andke krõbinaid ka selle eest, kui koer laseb ilusti ennast kammida ja küüsi lõigata.

 • Nuuskimismatt – nuuskimismatti on hea krõbinad ära peita ja lasta koeral neid otsida. Nii sööb koer krõbin-krõbina haaval oma söögi rahulikult ära!

 • Kui elad oma majas, siis saad krõbinad visata aeda muru sisse ja anda käsk: „otsi“. Seda meetodit oleme aeg-ajalt kasutanud, kui tahame koeri natuke rohkem väsitada.

 

Kui Sul on veel nippe kuidas koera söömist aeglustada, siis jaga neid ka meiega! Kindlasti tuleks alati veenduda, et koeral on söömise ajal turvaline olla ja keegi teda ei sega, kuna just erinevad segavad faktorid võivad olla põhjuseks, miks koer kiirelt söögi endale sisse ahnitseb. Suvel võib proovida ka märgtoite jääkuubiku vormidesse panna ja seejärel sügavkülmutada, mis teeb söömise aeglasemaks ja annab koerale head jahutust!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

DIY ehk tee ise jäätis koertele? Jah, palun! Panime kokku mõned maitsvad retseptid (vaata kõiki SIITning Carmelo proovis oma perenaise abiga mõned neist järele. Kuidas väga valivale koerale isetehtud jäätised maitsevad?

 • Külmutatud jogurt "LOVE" (mesi, kreeka jogurt, MENU mini märgtoit)

Carmelo sai esimest korda proovida mett ja see maitses talle väga, kreeka jogurt ja MENU kanalihaga märgtoit on aga ammused vaieldamatud lemmikud. See kombo oli üks maitsvamaid jäätiseid, mida proovisime. Valmistamine oli imelihtne - segasin kokku kreeka jogurti, mee ja MENU märgtoidu ning panin sügavkülma. 24 tundi hiljem võtsin maiuse välja ja Carmelo asus nautima, nii lihtne see oligi. 

 

 • Värskendav sorbett (õun, banaan, vaarikad ja vesi)

Banaani ja õuna ei olnud Carmelo varem söönud, niipalju kui varasemalt kokku puutus, siis pööras lihtsalt otsa ringi. Tegin koostisosad blenderis smuutiks ning panin sügavkülma. Kui järgmine päev maiuse sügavkülmast välja võtsin, siis Carmelo küll limpsis seda, aga sööma ei hakanud. Mõtlesin välja aga nipi kuidas koer sööma saada - andsin sorbetti lusikaga ja see läks alla nagu soe sai.

 

 • Banaaniahvatlus (banaan, MENU mini märgtoit ja kohupiim)

Retsept on jällegi ülilihtne - kõige alumiseks kihiks panin MENU märgtoitu, selle peale kohupiima ning kaunistuseks lisasin banaaniviilud. Banaan ei olnud Carmelo lemmik, aga kohupiim ja märgtoit küll. 

 

 • Jäine kala (kohupiim, MENU mini Pure Fish, riivitud porgand)

Segasin kokku kohupiima ja MENU kalamaitselise märgtoidu ning riivisin porgandit peale. Kala märgtoit ei ole olnud Carmelole just kuigi meeltmööda, aga suutsin selle maitset kohupiima ja porgandi abil ära peita. Carmelo sõi hea isuga!

 

Jälgi Carmelo tegemisi Instagramis: www.instagram.com/spitzcarmelo

Kuuma ja palava ilmaga võivad nii mõnedki koerad söögist keelduda ning kui see toimub ainult väga palavatel päevadel, ei tasuks ülemäära muretseda. Kuna palavate ilmadega liiguvad koerad vähem (väljas soovitatakse käia varahommikuti ja hilisõhtuti ning vältida keskpäeva kuumust), siis nad ka söövad vastavalt sellele lihtsalt vähem. Aga mida teha, et koer siiski midagigi sööks?

 

Esiteks, ei tohiks palava ilmaga sundida koera sööma! Kui ta jätab üks/kaks söögikorda vahele, ei juhtu temaga mitte midagi. Veendu, et koeral oleks koguaeg saadaval värske vesi. Kui koer ei taha ka väga palju vett juua, siis võib talle pakkuda näiteks maitsestamata jogurtit või keefiri, mis aitab ka immuunsüsteemi tugevdamisele kaasa!

 

Tavaliselt ei taha koerad palavate ilmadega krõbinaid süüa, eriti, kui nad söövad neid nö „paljalt“ ilma õlide ja muude lisanditena. Proovi krõbinaid segada näiteks märgtoiduga või andagi koerale palavate ilmadega ainult märgtoitu. Lisaks võib krõbinate peale panna ka kodujuustu, maitsestamata jogurtit või keefiri! Oleme kirjutanud postitusi erinevatest puuviljadest (LINK) ja köögiviljadest (LINK), mida koertele anda võib. Suvel võib neid maiustena just külmkapist anda – hea ja tervislik ning jahutav snäkk! Sügavkülma võib panna ka märgtoitu, näiteks Kong mänguasja sisse.

 

Muuda koera söögiaegasid – vahel võib abi olla ka sellest, kui palavate ilmadega andagi koerale söök varahommikul ja/või hilisõhtul.

Kui Sinu koer saab ka aeg-ajalt mõnda konti või mingit muud toorest maiust närida, siis suvel võiks selle panna mõneks ajaks  sügavkülma, kuid kindlasti tuleks jälgida, et see täiesti ära ei külmuks. Selline maius hoiab koerad nii mõnekski ajaks tegevuses ning lisaks saavad nad ka hea jahutuse osaliseks!

 

Samuti soovitame proovida meie #mõttesnäkk väljakutset valmistada oma lemmikule imemaitsev jäätis (videoõpetust näeb SIIT).

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Olenemata sellest, kas koer on lühikarvaline või pikakarvaline, tuleks palavate ilmadega neil rohkem silma peal hoida ning leida erinevaid viise, kuidas koer jahedana hoida. Kindlasti tuleks jalutuskäigud viia minimaalseteks ning pigem anda koerale toas ajutegevust (erinevate mängude näol, õppides uusi trikke, andes süüa nuuskimismatilt jne).

Kui on tulemas väga palavad ilmad siis saad teha järgmisi asju:

 • Tee käterätt jääkülma veega märjaks, vääna üleliigne vesi välja ja pane maha – koer saab sellel pikutada nii, et kõhualune on jahedas.
 • Lisa joogile jääkuubikuid, et hoida vesi kauem jahedana!
 • Õues olles jälgi temperatuure ja kindlasti ole koeraga viludas! Võta vesi alati kaasa.
 • Kui koer ei taha väga palava ilmaga süüa, siis paku talle rohkem konservi (vaata Platinumi valikut SIIN), mida võib ka sügavkülmutada jääkuubiku vormidesse. Sügavkülmutada saab ka erinevaid maiuseid (õuna, kurki, porgandit, konservi, kreeka jogurtit, kodujuustu vms).
 • Väldi kõndimist asfaltil! Kui see on vältimatu, siis kasuta Platinum SkinCare kaitsvat käpasalvi või koertele mõeldud spetsiaalseid papusid.
 • Käi väljas pigem varahommikuti ja hilisõhtuti – siis on temperatuurid madalamad ja päike ei lõõma veel nii tugevalt.
 • Kasuta autosõitudel jahutusmatti, mis hoiab koera kõhualt mõnusalt jahedana.
 • Võimalusel võib koertele osta väiksema basseini, mida muidu kasutatakse väikeste lastega, nii on koeral hea võimalus aias ise ennast kastmas käia!
 • Vii koer ujuma – see on väga hea jalutuse asendus ning ühtlasi saab koer ka kõvasti jahutust!

 

Kindlasti ärge jätke koera suvel autosse, kuna temperatuurid autos tõusevad sekunditega! 

 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Koerad on meile juba ammu midagi rohkemat, kui lihtsalt lemmikloomad. Nad on ustavad, truud ja armastavad SÕBRAD! Aga kas Sa teadsid, et nende taga on peidus palju rohkem põnevat kui see, et nad õhust palli kinni püüavad ja käsu peale ennast rullivad? 

 

 • KOERAD HIGISTAVAD JALGADE KAUDU 

Kui koertel on palav, siis nad tegelikult mitte ainult ei hingelda/lõõtsuta, vaid nad higistavad samamoodi nagu inimesed, lihtsalt nemad teevad seda oma käppade kaudu! Kindlasti oled märganud suvel põrandal koera käpa jälgi kuigi te pole õueski käinud... Nüüd siis tead, et see on just seetõttu, et koeral oli ilmselt palav.

 

 • KOERAD NÄEVAD VÄRVE 

Paljud arvavad, et koerad näevad värvidest ainult musta ja valget, kuid tegelikult näevad koerad ka erinevaid toone kollast ja sinist. Koertel on raskusi näha värve rohelisest punaseni, kuid huvitaval kombel on erinevate statistikate põhjal tehtud kõige rohkem just punast värvi koerte mänguasju!

 

 • KOERAD TUNNEVAD KELLA 

Kas Sa oled kunagi mõelnud, et huvitav.. kas mu koer teab kui kaua ma ära olen olnud? Jah, võivad teada küll! Või kuidas nad igal õhtul samal ajal juba söögikausi juurde ootama oskavad minna? Kui Teie majapidamises on koeraga seonduvatel tegevustel tekkinud rutiin (kindel söögi andmise aeg, kindel väljamineku aeg jne), siis õpivad koerad kiirelt ära millal on õige aeg tühja kaussi kolistama minna. 

 

 • KOERAD EI TUNNETA ALATI, KUI NAD ON MILLEGI KÜLGE „ÜHENDATUD“

Kas Teil on kunagi juhtunud, et koer läheb üheltpoolt puud aga Sina teiselt? Või sama asi näiteks elektripostiga? Teadlased on teinud selle kohta mitmeid erinevaid uuringuid ning jõudnud järeldusele, et koerad ausõna ei tee seda meelega! Nad lihtsalt ei saa aru, et ta on Teie ja rihmaga omavahel ühenduses!

 

 • KOERAD EI TUNNE ENNAST SÜÜDI 

Teadlased usuvad, et koerad võivad tunda armukadedust (kui Sa näiteks nende silme all naabrikoeraga miilustad :)) aga kui nad on Sinu teadmata söönud ära terve paki enda lemmikuid maiuseid ja Sina selle avastad, siis koerad ei tunne selle üle vähimatki süüd. Kuigi nad võivad teha sellist nägu, et nad justkui tunnevad ennast väga halvasti, siis ei ole see sellepärast, et nad just paki oma lemmik küpsiseid hinge alla pistsid, vaid lihtsalt seetõttu, et inimene nendega natuke pahandab ja teisel toonil räägib. 

 

 • KA KOERTEL ON OMA „SÕRMEJÄLG“ 

Võiksime ju arvata, et kui inimestel on sõrmejälg millega saab inimesi tuvastada, siis koertel on selleks käpajälg? Tegelikult on koertel selleks hoopiski NINA! Koera nina muster on täpselt sama unikaalne ja kordumatu nagu iga inimese sõrmejälg.

 

Loodame, et said midagi vahvat ja uut sellest postitusest teada. Kui ka Sina tead mõnda üllatavat fakti koerte kohta, siis jaga seda ka meiega Facebookis või Instagramis!

 

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 664

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5