Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Armsa Bailey perenaine Gayla jagab lugu, kuidas nad hambaprobleemidest võitu said!

Bailey on juba pooleteiseaastane pisike chihu tüdruk ja selle ajaga oleme ületanud väikeseid ja suuri mägesid nii toidu- kui hügieeniteemal. Enne Baileyt teadsin, et koeral peab hambaid harjama, väikestel rohkem kui suurtel. Hakkasime pea esimesel võimalusel Bailey hambaid ka harjama, aga Baileyle see kohe üldse ei meeldinud. Samuti oli hambaharjaga veidi raske tagantpoolt harjata ning seetõttu oli sinna tekkinud kollane kiht ning ega ka hingeõhk kiita polnud.

Hambapastasid sai mitu tükki välja vahetatud, kuna koguaeg tundus, et pasta pole piisavalt tõhus. Otsustasime lõpuks ära proovida Platinum OralClean+Care Classic geeli, kuna olime selle kohta lugenud ning teadsime, et seda saab mõnusalt sõrmega peale kanda. See oli Bailey jaoks sobiv, sest sõrmega on ta alati lubanud suus toimetada. Tulemusi oli juba paari päevaga näha! Hammastel ei olnud enam kollast kihti ja hingeõhk lõhnas mündiselt. Mis veelgi parem, Bailey armastab nüüd suuprotseduure - kohe kui näeb, et võtan geelipudeli kätte, jookseb ta minu suunas ja saba liputades. Järjekordselt suudab Platinum meid üllatada ja meil on jälle üks mure vähem! :)

 

Jälgi Bailey tegemisi: www.instagram.com/bailey.the.chihu
Tekst ja pilt: Gayla

Õnnetus ei hüüa tulles ja seega on alati hea olla ettevalmistunud. Esmakordsed koera- ja kassiomanikud võivad tunda ka iga väikse kriimustuse järel, et äkki peaks minema loomaarsti juurde (ma tean, et oma esimese koeraga tundus mulle isegi iga natuke teistsuguse häälega köhimine/aevastus sellisena, et peaks otsejoones arsti juurde jooksma :))?! Natuke kogenumad loomaomanikud aga analüüsivad kiirelt olukorda ja mõtlevad kas hetkel on võimalik kodus probleem ise ära lahendada.  

 

Selles postituses toome välja peamised esmaabi tarbed ja vahendid, mis igal loomaomanikul igaks juhuks kodus võiks olemas olla. Ehk saate siit uusi tooteid mida Teil veel kodus varutud ei ole. Erinevatest netipoodidest on võimalik ka juba valmis toodetega esmaabi kott enda lemmikule osta.

 

 • Kummikindad – kui tegemist on haavade/kriimustustega, siis on hea kasutada puhastamisel kummikindaid.
 • Kloorheksidiin sprei – desinfitseeriv ja puhastav vahend väiksematele kriimustustele ja haavadele.
 • Füsioloogiline lahus silmade puhastamiseks –  silmade puhastamiseks mõeldud lahus, mille pH on võrdne koerte ja kasside pisaravedeliku pH’ga. Kasutamiseks näiteks ka siis, kui tundub, et miski ärritab koera silma (liiv, tolm, putukas vms).
 • Kõrvapuhastusvahend – kõrvade puhastamiseks mõeldud lahus, mida kasutada hoidmaks lemmiku kõrvad ilusate ja puhastena.
 • Hammaste hooldusPlatinum Oral Clean+Care geel või sprei – hoidmaks lemmiku hambad alati säravate ja puhastena, ennetamaks erinevaid probleeme hammaste ja/või igemetega.
 • Promax pasta -  seedetegevust taastav pasta mida on koerale hea manustada erinevate kõhuprobleemide korral. Näiteks koertele kehakaalus 10-25kg, 6ml üks kord päevas.
 • Pintsetid + puugieemaldajad – meie lemmikuks puugieemaldajaks on O’TOM puugieemaldaja, kus komplektis on 2 erineva suurusega puugieemaldus konksu. Kuna siin, kus meie elame, on VÄGA palju puuke, siis on need kevadest-sügiseni meie parimad sõbrad :). Need konksud ei pigista puugi keha, seega on haiguste ülekandumise risk minimaalne.
 • Isekleepuv side – hingav ja kergesti eemaldatav, kasutada kergemate kriimustuste/haavade kinnisidumisel, nii ei pääse mustus haavani.
 • Käärid – sidemete jne lõikamiseks.
 • Marlilapid – haavade katmiseks enne sidumist.
 • Platinum SkinCare – haavasalv, mis sisaldab loodusliku mesilasvaha, külmpressitud oliiviõli ja taimeekstrakte. Hea kasutada kriimustuste, väiksematel haavadel ning aastaringselt käpapadjandite hoolduseks.
 • Kraadiklaas – koerte normaalne kehatemperatuur peaks olema vahemikus 38-39,2.
 • Süstal – kasutamiseks ilma nõelata näiteks mõne rohu (siirup vms) manustamiseks otse suhu, kui koer muidu keeldub koostööst.
 • Söetabletid - kasutamiseks kõhuprobleemide korral (1g 1kg kohta).
 • Braunovidon (joodi sisaldav) – sobib haavale peale panemiseks. Samuti sobib määrimiseks, kui koera nahale tekivad kuivemad kohad (näiteks küünarnukkidele).
 • Pawz kummisussid – aitavad hädast välja, kui koer on käppa vigastanud ning peab pikemalt näiteks side ümber käpa käima. Et haav ja side mustaks ei saa, on hea kasutada Pawz kummisusse.

 

Looduslikest vahenditest kasutame meie koertel kergema kennelköha puhul kas Luuderohu siirupit või Pertussiin siirupit meega. Teha võib ka leiget kummeliteed meega.

 

Suuremate vigastuste/probleemide puhul tuleks loomulikult pöörduda veterinaari poole, kuid kindlasti ei pea iga väikse kriimustuse pärast arstile jooksma. Loodame, et see postitus on abiks eriti just uutele loomaomanikele, kuid kindlasti ka neile, kel ammu karvased sõbrad kodus olemas! Jagage julgelt meiega oma mõtteid ning kui midagi siit nimekirjast on välja jäänud, mis Teie arvates kindlasti siin olema peaks, siis andke märku!

 

 Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Kui plaanid oma lemmikuga pisut pikemat reisi Eestist väljapoole, siis tasuks lisaks enda varustusele rõhku pöörata ka lemmiku omale. Kui oled inimene, kes eelistab kiiret sõitu sihtkohta (ehk lennata lennukiga), siis on natukene keerulisem oma lemmikut kaasa võtta, kuid kindlasti ei ole see võimatu. Selles postituses anname aga pigem nippe ja koostame nimekirja mida kaasa pakkida, kui reis lemmikuga möödub autoga sõites.

 

Mida kaasa pakkida?

1.     Koera pass – see vist väga selgitust ei vaja.

2.     Söök – tavaliselt võtame me ühe kausi või nõu ja mõõdame sinna sisse täpsed kogused just nii mitmeks korraks, kui mitu söögikorda reisi sisse jääb. Vahel lisan ka igaks juhuks mõne lisa koguse, sest kunagi ei tea milliseid ootamatuseid ette tulla võib. Lisaks kuivtoidule, on hea kaasa võtta ka näiteks Platinum MENU mini, mille väikesed kogused on just sobivad üheks söögikorraks krõbinatele peale panna.

3.     Söögi- ja jooginõud – meil on autos koertele selline joogikauss, millest vesi välja ei saa loksuda ja seega jääb puur ilusti kuivaks. Lisaks sellele, võtame me tavaliselt kaasa ka söögi- ja joogikausid ning näitustele või võistlustele minnes on meil lisaks veel ka eraldi kokkuklapitav joogikauss, mis ei võta kotis ruumi. Küll aga olen ma korduvalt koerte söögikausi ise maha unustanud ja siis on nad saanud sööki nii peost kui lihtsalt põrandalt või suvisemal ajal väljas muru seest :D

4.     Magamisase – kui reis on pikem kui paar päeva ja koeral on oma lemmik pesa, kus ta iga õhtu magab, siis võimalusel võiks selle kaasa võtta. See tekitab koerale ka hea ja koduse tunde ning uni tuleb kindlasti võõrsil parem :) Kui aga pesas koerale magada ei meeldi, siis võib kaasa võtta näiteks wetbed’i kus on ka hea pikutada või mida on hea puuri asemeks panna.

5.     Puur – neid võiks võimalusel olla kaks – eraldi autopuur ja kokkuklapitav, kaasaskantav puur. Autoga reisides on koera turvalisus väga oluline ja tavaline metallpuur taga pagasiruumis või istmel ei kaitse koera kuidagi võimalike avariide eest. Võimalusel võiks investeerida korraliku autopuuri (näiteks Variocage smartdog.ee). Kuna puur peaks olema koera jaoks see koht, kus tal on turvaline, võiks ka selle reisile kaasa võtta. Seda on hea kasutada juhtudel, kui on vaja koer üksi näiteks hotelli või apartementi tuppa jätta, aga kardad, et sel ajal kui Sind ei ole, võib koer mõne väikse pahandusega hakkama saada :D. Mõni koer aga lihtsalt veidike võõrustab uusi kohti ja sellistel juhtudel on puur just see, kus ta ennast ehk kõige paremini ja turvalisemalt tunneb. Lisaks on näiteks näitustel puur põhimõtteliselt hädavajalik, kuna näitustel on tavaliselt väga palju koeri ja koeral on rahulikum, kui ta saab oma turvatsoonis olla.

6.     Mänguasjad – meie võtame alati koertele kaasa nende lemmik mänguasjad millega siis hotellitoas või vabas õhus vabadel hetkedel mängida. See aitab koeri ka väsitada, et nad autosõidul rahulikult magada saaks.

7.     Maiused ja närimist – maiused on hea võtta kaasa nii võistlustele, näitusele kui ka lihtsalt matkale ning närimiseks midagi suuremat ja krõmpsuvamat on hea anda siis, kui koerad mingil momendil üksi jäetakse, et neil natukeseks ajaks tegevust oleks enne, kui nad ilmselt külge keeravad ja norskama hakkavad :)

8.     Kaelarihm, jalutusrihm, traksid... – mida iganes tavaliselt koeraga jalutades kasutad!

9.     Ravimid, esmaabitarbed – kui koeral on vaja võtta ravimeid, siis kindlasti neid mitte maha unustada ning igal väiksemalgi reisil võiks olla kaasas väike esmaabikott.

 

Loodame, et see nimekiri aitab edaspidiselt reisidele kõik olulisema kaasa pakkida nii, et midagi maha ei jää. Kui Teil on selliseid „must-be“ asju, esemeid või tooteid, mida Teie oma koeraga reisile minnes alati kaasa pakite, aga antud nimekirjast ei leidnud, siis andke kindlasti ka meile teada! Kõik koerad on erinevad ning kindlasti on ka kõikide reisinimekiri pisut erinev, kuid põhiasjad said meil kindlasti mainitud. Mõnusaid reise koos oma lemmikutega!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Suvi on see aeg, kus lisaks ilusatele ilmadele, on ka koledaid.. Kui Sul on kodus koer, kes äikesega toas rahulikult edasi norskab ja sellest väljagi ei tee, on Sul väga vedanud! Küll aga on palju neid koeri, kes kabuhirmus äikesetorme ja müristamist kardavad. Selles postituses jagame mõningaid näpunäiteid mida teha ja kuidas käituda, kui õues välgub ja paugub! ⚡️

 

 • Esiteks tuleks jälgida enda käitumist. Kui õues on kõva torm ja koer kardab, siis ei tasu minna koera paitama ja sülle võtma, kuna see võib koerale jätta mulje, et ta saab kartmise eest kiita. Samuti ei tohiks ka koeraga kurjustada, kuna see ainult süvendab tema hirmu. Äikesetormiga tuleks ise jääda väga rahulikuks, sulgeda kõik aknad (tõmmata ette ka kardinad) ja uksed ning üritada koera tähelepanu mujale viia tema lemmiktegevustega. Olgu selleks siis mängimine, kammimine või mõni muu tegevus, mida koer tavaliselt naudib.
 • Kuna õuest tulev torm võib olla juba piisavalt vali, siis lihtsalt telekat kõvemaks panna ei ole mõtet. Koertele soovitatakse sellistel puhkudel mängida hoopis näiteks klassikalist või lihtsalt rahulikku muusikat. Kuid olge ettevaatlikud muusika valimisel, Beethooveni viies sümfoonia võib tekitada koertele hoopis rohkem stressi :D
 • Thundershirt – lemmikloomapoodides on müügil sellised vestid nagu Thundershirt. See on vest, mis aitab koeral rahuneda, kuna avaldab koera rindkerele kerget survet ja paneb looma ennast rahulikumana tundma. Seda vesti võib kasutada ka näiteks siis, kui koer kardab autoga sõita või on teatud olukordades ärev.
 • Kui on ette teada, et näiteks täna õhtul lubab ilmateade äikest, siis võiks võimaluse korral koera enne ära väsitada, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Selline tegevus tõstab veres heaoluhormooni serotoniini taset, mis alandab koera vererõhku ja tekitab koeras heaolutunde.
 • Tekita koerale kodus koht, kus tal on alati turvaline olla – selleks võib olla tema puur (mille võiks siis katta pealt näiteks tekiga), mõnele meeldib vannitoa põrandal pikutada... veendu, et koeral on pääs sinna, kus ta ennast kõige turvalisemalt tunneb. Koerad, kes elavad õues, võiks äiksetormiga kindlast tuppa või näiteks esikusse, sauna eesruumi vms tuua, kuna vastasel juhul võib koer paanikasse minna ja lihtsalt minema joosta.
 • Üheks heaks nipiks on juba kutsikast saati koerale erinevaid helisi tutvustada. Kutsikale tuleks mängida vaikselt nädalas paar korda tormi helisid (nt Youtube’st) ning järgnevate nädalate jooksul vaikselt volüümi tugevdada. Selle meetodi kohta võiks enne kindlasti internetist lugeda, kui praktiseerima asutakse.

 

Kui aga koer ikkagi paaniliselt äikest kardab, siis võiks pöörduda veterinaari poole, kes sellisteks puhkudes kirjutab koerale midagi rahustavat. Kõige olulisemaks on alati jääda ise rahulikuks ning kindlasti mitte minna koera nö nunnutama ja kallistama. Loodame, et meie kõikide neljajalgsete tormised päevad mööduvad turvaliselt ja kartmatult!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Ujumine

27.07.2019

Ujumine on suvel üks parimaid ja jahutavamaid tegevusi mida koertega teha kui temperatuurid kipuvad väga kõrgeks tõusma. On koeri, kellele väga meeldib ujuda ja samas on ka neid, kes pigem ujumist väldivad, aga on nõus lihtsalt kaldal solberdama. Ka see aitab neid jahutada seega ei ole sellest midagi, kui Sinu koerale ujumine ei meeldi. Muidugi võib ka asi olla selles, et koer kardab – kõik koerad ei ole sündinud ujujad. Sellisel juhul tuleks tasa ja targu õpetada koerale kuidas rahulikult ujuda.

 

Kui Rocco oli väike, õpetasime me teda ujuma nii, et läksime ise samuti vette ja meelitasime ta endaga kaasa. Läksime kaldast nii kaugele, et koeral jalad põhja ei ulatuks, aga ise saime veel ilusti püsti seista. Siis toetasime koera kergelt kõhu alt ja kiitsime teda hästi palju kui ta pihta sai mida teha tuleb. Nüüdseks on teda juba väga raske veest välja meelitada :)

Suureks abiliseks on kindlasti ka päästevest millega tunneb ennast vees natukene ebakindel koer kindlasti turvalisemalt ning samuti on ka omanikul natuke kergem kaldal olla. Päästevesti on hea kasutada koeral ka siis, kui tehakse praegu populaarsust koguvaid SUP sõite või kui minnakse lihtsalt paadiga sõitma ja võetakse koer kaasa.

 

Minu koertele meeldib väga millelegi vees järgi ujuda, see tähendab, et meil on alati mõni mänguasi kaasas mida neile loopida. Selliste mängudega tuleks aga tajuda millal koerad väsima hakkavad. Ühtlasi ei tohiks mänguasju kaldast liiga kaugele visata muidu võib juhtuda see, et nendele tuleb lõpuks ise järgi minna :D Ujumine on koertele väga heaks füüsiliseks treeninguks kogu kehale ning seda soovitatakse ka nendele, kellel on olnud erinevaid jala/põlvevigastusi.

 

Suvel on eriti just karvaste koerte suureks vaenlaseks hotspot – ehk naha infektsioon, mis kipub just suvel tekkima koertele, kes armastavad ujuda ja kellel on tihe aluskarv. Hotspotile aitab kaasa lisaks ujumisele ka soe ja niiske ilm. Seega on oluline, et peale ujumist saaks koer koralikult kuivatatud, kuna vastasel juhul hakkab aluskarva all toimuma haudumine ning see võibki viia hotspotini. Suvel võiks rohkem kontrollida koera kõrvu ja kaela ümbrust kuhu hotspot enim tekib.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et ujumine on koertele hea nii füüsiliseks kui ka vaimseks treeninguks ning aitab suvel neid ka jahutada. Kindlasti aga tuleks erinevate veekogude ääres enne veenduda kas koerad on sinna oodatud ja võivad seal ujuda. Soovituseks mainime veel, et meie koerte lemmik veemänguasjad on erinevat Chuckit’i tooted, mida on koertel kerge veest haarata ja mida on ka nende erksate värvide tõttu alati lihtne märgata. Lisaks on neid hea kasutada ka aastaringseks mängimiseks, kuna mänguasjad on väga vastupidavad.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 636

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5