Ostukorv 0

Logo Tere tulemast!

Sabiine viimasest kuivtoidu testimisest on varsti möödas kaks aastat. Selle aja jooksul ei ole ta oma meelt muutnud ja on jätkuvalt pirtsakas sööja, ainult selle erinevusega, et Griffini juuresolekul sööb ta motiveeritumalt kui varem. Kuna Sabiine tüdineb ainult ühest kuivtoidu maitsest ja vajab vaheldust, on meie lemmikuks kuivtoitude mix pakk, mille uus liige on Beef+Potato.

Kui eelmisel testimisel võitis maitsetesti Iberico+Greens, siis pikema perioodi vältel on selgunud, et kõige kauem on ta nõus sööma Lamb+Rice kuivtoitu, kuid mingil hetkel tüdineb ta sellestki. Seega on Sabiine seekordseks ülesandeks lisaks maitsetestile välja selgitada ka see, kas ta on nõus Beef+Potato kuivtoitu sööma pikema aja vältel või tüdineb ta sellest ruttu.

Maitsetestiks panin nelja ühesugusesse kaussi kõigist kuivtoidu maitsetest sama koguse krõbinaid. Kuna Sabiine on valiv sööja, siis ma teadsin, et ta ei söö kohe esimesest kausist, vaid vaatab üle kõik võimalused ja seejärel valib endale sobivaima. Enne söömaasumist nuusutas ta põhjalikult üle  kausside sisud ning alles siis tegi oma valiku – selleks osutuks Beef+Potato.

Maitsetesti kordasin, kui Sabiine oli Beef+Potato krõbinaid söönud kolm nädalat ehk aja, mil ta tavaliselt ühest maitsest tüdinema hakkab. Taaskord asetasin ta ette neli kaussi sama koguse krõbinatega ja lasin Sabiinel välja valida oma lemmiku. Nuusutades üle kõik kausid, valis Sabiine välja Lamb+Rice’i. Kui esimeses maitsetestis jättis ta ülejäänud portsjonid alles, siis mullegi üllatuseks otsustas ta seekord ära süüa ka teise portsjoni, valides Beef+Potato. Teise maitsetesti tulemusest järeldan, et Sabiine valib maitselemmikuid vastavalt enda tujudele, kuid Beef+Potato’st ei ole ta veel ära tüdinenud ja on nõus seda järjest sööma ka pikema aja vältel.

Sabiine eelistab Platinumi kuivtoidu mix-pakke ja maitsete vaheldumist mistõttu on meie jaoks oluline võrrelda Beef+Potato kuivtoitu teiste Platinumi kuivtoitudega. Üleminek ühelt maitselt teisele toimub järsku ja tavaliselt võib selline üleminek ühelt kuivtoidult teisele tekitada koerte seedimises probleeme, kuid seni pole Platinumi maitsete kiire vahetamine muudatusi toonud ning seda ei teinud ka üleminek Beef+Potato kuivtoidule. Võrreldes kõiki Platinumi kuivtoitusid, tundub mulle, et Beef+Potato krõbinad on suuremad kui kui teised ja seega on sobilikumad suuremale koerale nagu Griffin.

 

 

Autor (tekst ja pildid): Kadi-Mari

Rocco ja Raphael on nüüd mõnda aega saanud maitsta uut Platinumi kuivtoitu – Beef+Potato.

Esimene mulje oli nagu ikka Platinumi toitudega, nende lõhn on nii hea, et söö või ise! :)

Minu jaoks on koeratoidu puhul alati oluline selle koostis. Koeratoidu koostis peab olema suure lihasisaldusega ning sisaldama võimalikult puhtaid koostisosi- Platinumi loomalihaga kuivtoit sisaldab erinevaid vitamiine ja ürte mis tagavad koerale piisava energia ning aitavad kaasa ka ainevahetusele.

 

Beef+Potato kuivtoit sisaldab 70% VÄRSKET loomaliha, kartulit (12%), külmpressitud õli, rohekarbi ekstrakti, vitamiin K1, erinevaid puu- ja köögivilju, lõheõli (mis on suurepärane koerte nahale ja karvale) ning mitmeid kasulike ürte ja supertoite nagu näiteks:

  • VETIKAD – aitavad võidelda ateroskleroosi, kõrge vererõhu ja suurenenud kolesteroolitasemega. Lisaks sisaldavad vetikad mitmeid asendamatuid amino- ja rasvhappeid, vitamiine, mineraale ning kiudaineid.
  • OREGANO ehk pune – aitab rahustada seedetrakti, reguleerida vererõhku ning mõjub põletikuvastaselt eriti just kõrvadele ja seedesüsteemile.
  • JÕHVIKASEEMNED – aitavad reguleerida vererõhku ja suhkrute ainevahetust, toetavad südame-veresoonkonda ja neerude-kuseteede tervist.
  • ROHELINE TEE – rahustab seedetrakti, toetab ainevahetuslikke protsesse, südameveresoonkonda ja immuunsüsteemi.

 

Nagu iga Platinumi söögiga mida me proovinud oleme, on koerad sellest väga huvitatud. Esimesed proovimised tegime väikeste kogustega proovipakkide näol ja need lausa hingati endale sisse. Platinumi kuivtoitu on väga hea kasutada ka õues jalutuskäikudel ja miks mitte ka trennis – meil mõjub see mõlemas kohas igati positiivselt. Koerad on selle eest nõus kõik trikid ette näitama ja metsas esimese kutsumise peale kohale jooksma.

 

Kuigi meil on kuivtoidu jaoks suur tünn, kus me õhukindlalt saame sööki hoida, meeldib mulle siiski, et Platinumi kuivtoitu on võimalik osta 5kg pakkidena. Tänu sellele ei pea me kogu sööki korraga välja kallama vaid saame avada uue paki täpselt siis, kui meil seda vaja läheb. Platinumi kuivtoidud on pakendatud alumiiniumkottidesse, mis aitavad tagada kuivtoidu värskuse, mahlakuse ning naturaalse aroomi kuni viimse krõbinani mis koti põhjas on.

 

Varasemalt on Rocco ja Raphael söönud nii Iberico+Greens kui ka Lamb+Rice kuivtoitu kuid hetkel tundub, et katsetamegi nüüd pikemalt Beef+Potato kuivtoitu. Koertele meeldib see nii väga, et kausid lüüakse alati läikima. Tegime ülemineku hetkel Platinum Lamb+Rice pealt ning ma ei ole senini täheldanud mingeid muutusi nende seedimises seega võib julgelt päevapealt ühelt Platinumi toidult teisele minna ilma, et peaks kartma, et see koera seedimise paigast lööks.

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Märts on iga aastane koerte hambahoolitsuse kuu, kus pööratakse rohkem tähelepanu sellele, et ka oma lemmikute hammaste eest tuleb hoolitseda. Meie proovisime märtsis Platinum Oral Clean+Care Salmon geeli. Kui eelmine kord sprei varianti proovides oli peamiseks katsejäneseks Raphael, siis seekord oli selleks minu teine austraalia lambakoer, Rocco.

 

Rocco on kohe kolmeseks saav austraalia lambakoer kellel natukene on aastatega tekkinud hambakivi ja -kattu. Platinumi Oral Clean+Care Salmon lõhemaitseline geel eemaldab hambakivi, vähendab igemepõletikke, tagab värske hingeõhu ja hooldab hambaid ning igemeid. Kuna oleme proovinud mitmeid erinevaid Platinumi suuhügieeni tooteid, siis tuleb tunnistada, et lõhemaitseline geel on tõesti see, mida Rocco kõige paremini neist nii öelda „talub“. Kuigi ka sellel on üpris tugev lõhn tundub siiski, et koerale on see paremini vastuvõetav, kui teised senini testitud Platinumi geelid. Siiski tuleb meeles pidada, et kõik koerad on erinevad. Raphaeli puhul näiteks ei ole meil vahet mis maitsega või mis viisil geeli manustada, Rocco on meil selliste asjade puhul lihtsalt natukene tundlikuma maitsemeelega gurmaan.:)

 

Geeli kasutades tuleb meeles pidada, et kui soovitakse tulemusi näha, tuleb geeli kasutada vastavalt kasutusjuhendile. Kui koeral juba on hambakivi siis tuleks seda manustada 2 korda päevas- hommikul ja õhtul. Meeles tuleks ka pidada, et 30 minutit enne ja pärast ei tohiks koer süüa ega juua. Kui koeral hambakivi ei ole ja geeli kasutatakse hambakivi ennetamiseks, võiks geeli kasutada iga 2-3 päeva järel.

 

Rocco puhul manustamegi geeli 2x päevas ning üle päeviti harjame ka hambaid hambaharjaga, et vahapeal pehmenenud hambakivi juba harjaga eemaldatud saaks. Kuigi kumbki nendest tegevustest ei ole just Rocco lemmikud, on ta siiski väga vapper ja kannatab need protseduurid ilusti ära ja iga päevaga muutuvad need Rocco jaoks kergemini talutavamateks. Jätkame kindlasti geeli kasutamist ja soovitame lõhemaitselist geeli just sellistele koertele, kes on ehk natukene tundlikuma maitsemeelega. Kuigi minu suurim kartus selle geeli puhul oli, et see võib jätta koerale kerge kalamaitselise hingeõhu, siis seda karta pole vaja, sest koera hingeõhk jääb väga värske!

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Kui inimestele on igapäevane hambapesu täiesti normaalne tegevus, siis tihti unustame me ära koerte hambahoolduse. Ka koerad vajavad hambapesu, kuna pesemata hammastele võib tekkida hambakivi, mis omakorda võib viia igemepõletikuni. Kõige lihtsam on koerte hambahooldusega alustada juba siis, kui kutsikas koju tuleb, nii harjub koer hammaste harjamisega ning suurena selles osas probleeme tekkida ei tohiks.

 

Roccol ja Raphaelil on minimaalselt ühel tagumisel hambal (mõlemal pool) natukene hambakivi. Et seda juurde ei tekiks, saime kasutamiseks ning proovimiseks Platinum OralClean+Care Classic sprei (LINK).

 

Kasutame spreid alates augusti lõpust ning varasemalt oleme proovinud ka OralClean+Care classic geeli (LINK).

Sprei kasutamine Raphaeli jaoks on väga lihtne ning temaga meil probleeme ei ole. Raphael laseb meil rahulikult lasta spreid tagumistele ning esihammastele. Arvestades nende kehakaalu, saavad nad ühel korral 4 sprei“doosi“ millest 2 läheb ühele poole suud (ette ja taha) ning teised 2 teisele poole.

Roccoga oli aga natukene keerulisem - kui ta juba kuulis, et ma seda Raphaelile lasen, siis tõmbas ta kõrvad pealigi ja ei oodanud seda hetke üldse, kui ma tema juurde jõuan. Rocco ehmus kuni toote lõpuni kasutamiseni selle sprei hääle peale ning tema sellega kahjuks ära ei harjunudki.

Spreid kasutasime 6x nädalas 1x päevas ning nagu ikka ei tohiks koer pool tundi enne ja pool tundi pärast toote kasutamist süüa ega juua.

 

Lisaks väikesele hambakivile, oli meil probleemiks ka Raphaeli suust tulev natukene ebameeldiv lõhn. Oleme temaga hambaarstil käinud ning muus osas on tema hambad igati korras seega ebameeldiv lõhn ei saa olla seotud mõne igemepõletiku või muu sellise tõttu. Spreid kasutades on aga tema hingeõhk oluliselt paranenud seega oleme me selles osas väga rahul. Esimestel nädalatel me kohe muutust ei märganud, kui mida aeg edasi seda rohkem tundub, et see talle mõjub. Samuti on muutust näha, kui ma olen mõne päeva vahele jätnud või ära unustanud, siis on jälle tunda natukene ebameeldivamat lõhna.

 

Paar korda nädalas harjasime ka hambaid ning tundub, et hambakivi on natukene vähemaks juba jäänud küll, igatahes juurde ei ole enam seda tekkinud, mis on igati positiivne.

Küll aga tooksin välja mõned tähelepanekud sprei ja geeli eripäradest:

Mulle endale tundub, et kasutades geeli, lakuvad koerad rohkem ning viivad geeli rohkem enda suus laiali, kui nad seda spreiga teevad. Küll aga on enda seisukohast spreid tunduvalt mugavam kasutada kuna ei pea enda käsi tootega kokku tegema. Ühtlasi on spreid lihtsam doseerida, loed lihtsalt pihustatavate kordade arvu ära, kuid geeli on vaja näpuga mõõta, seda küll esimesed paar korda, siis jääb juba meelde kui palju seda enda koerale anda, kuid siiski on siis vaja ka enda käed pesta ja on natukene rohkem tegemist.

 

Soovitame antud toodet kõikidele koertele, kellel on probleeme tekkiva hambakivi või ebameeldiva hingeõhuga. Spreid võivad kasutada ka koerad, kellel hambakivi ilminguid veel ei ole, antud toode aitab seda juba varakult sellisel juhul ennetada! Küll aga usun, et sellistest toodetest on kasu siis, kui neid korrapäraselt kasutada ning juurde kindlasti ka aeg-ajalt hambaid harjata!

 

 

Autor: Gete (www.instagram.com/rocco_raphael_theaussies/)

Janeli on kolme toreda lapse ema, kes peab blogi oma veebikodus www.lipsuke.com. Lisaks lastele, on perekonnas kaks kassi – Nublu ja Grinch, kaks koera – Sämmi ja Käpik, ning kaks kääbusküülikut – Joosep ja Virsik. 

Külastasin eelmisel nädalal esimest korda elus koduta loomade varjupaika. Ma olen seni varjupaiga külastamist pigem vältinud*, sest ma tean, et mu süda jääkski siis sinna maha jäänud loomade pärast valutama. Ja noh, nii ongi...

*Täpsustusena ütlen, et kui Käpik varjupaika sattus, käis tal järgi mu sõbranna, sest ma olin haigete lastega kodus ja ei saanud neid kellegi teise hoolde jätta.

Juba maja ette sõites oli kuulda koerte haukumist ja nuttu. Niipea, kui väravast sisse läksime, olid kõik koerad elevil, justkui mõeldes: ''äkki see nüüd ongi SEE päev, äkki tema ongi minu inimene?''

Need meeletu elevusega liputatavad sabad, kõik need alandlikult niuksuvad ja kurbade silmadega, abi paluvad näod... tahaks nad kõik omale koju tuua, anda neile kogu see armastus ja kõik maailma paid, mida nad tegelikult väärivad.

Eriliselt jäi mulle meelde üks tumedat värvi koer. Tal olid kõige sügavamad ja kõige kurvemad silmad, mida ma iial näinud olen. Ta andis mulle puuri võrede vahelt käppa ja lakkus oma puuri trelle, justkui lootes, et need selle peale imeväel kaovad... Ma ei suuda sõnadesse panna, kui raske oli mul tema juurest lihtsalt ära kõndida.

Enamus meist on ju õnnetutest loomadest lugenud, jaganud mõnda abipalvet, annetanud mõne euro... aga sellega üldiselt ka asi piirdub. Me unustame nad niipea, kui nad meie facebooki feedist kaovad. Ja siis on need inimesed seal. Enamus neist vabatahtlikud, kes teevad seda omast ajast ja täiesti tasuta. Nad käivad seal iga päev, nad hoolivad, nad armastavad, nad annavad endast kõik neile loomadele.

Varjupaigast lahkudes jäi minusse justkui üks veritsev haav - ma olen nii hale, käisin seal vaid korra, paitasin mõnda koera ja tõdesin, et jah, see on tõesti meeletult kurb. Aga nüüd, va silmakirjalik, istun oma sooja autosse ja sõidan lihtsalt minema, et minna oma sooja koju, süüa sooja sööki ja nautida oma perekonna armastust - kõike seda, mida väärib iga loom!

Aga mida me siis saame teha? Peale annetamise, abipalvete jagamise ja niisama südame valutamise muidugi. Näiteks saame me käia sealsete koertega jalutamas ja mängimas, registreerida end vabatahtlikuks, aidata loomadele kodusid leida, pakkuda ehk ka ise mõnele loomale (hoiu)kodu jne. Ja loomulikult steriliseerides/kastreerides enda lemmikuid, et koduta loomi rohkem juurde ei tekiks. Maailm on õnnetuid hingi täis, pole vaja neid siia koledasse maailma virelema tuua.

Lisaks saad varjupaiga loomi aidata viies neile kvaliteetset toitu. See on küll veidi kallim, aga pigem viia vähem ja kvaliteetsemat sööki, kui terve hunnik odavaid krõbinaid, mis loomale midagi muud peale täiskõhu tunde ei anna. Toidupoe kuivtoitu viiakse varjupaika niikuinii, seega kutsun Sind üles viima justnimelt veidi paremat kraami, et nad vähemalt aeg-ajaltki kvaliteetsemat toitu saaksid.

  Autor (pilt ja tekst): Janeli, www.lipsuke.com

Tooted 1 kuni 5 koguarvust 624

Lehekülg:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5