Kuna möödunud nädalal oli meil viimane enne sõnakuulelikkuse võistlust, siis üritasime kasutada võimalust veel hallis treenida .


Teisipäeval tegime ühe trenni poolikul platsil premeerimisega (videod http://svetaeks.blogspot.com/2012/10/winnie-sk-trenn-16-10-2012.html) ja reedel rentisime jälle kogu platsi ning „mängisime võistluse läbi“ koos „liikusmijuhiga“ ja ilma preemiata. Kohe oli näha, et koer on suurest tühjast platsist häiritud, arvabki, et ta on võistlusel ning kohe tekkisid mõned vead, kahjuks, ette ruttates võib öelda, et kaks nendest juhtusid ka järgmisel päeval võistlusel (kõrvalkõnni ajal vingumine ja pulkadega „mängimine“ (videod http://svetaeks.blogspot.com/2012/10/winnie-sk-trenn-19-10-2012.html).


Agility trenne tegin ainult tehnilisi – kontaktpindade lihvimist, slaalomisse saatmist ning pühapäeval osalesime Winniega agilitymängus, sellest nats hiljem, kõigepealt SK võistlusest paar sõna.


Võistluse korralajaks oli TAKO, kohtunikuks hr Timo Pussinen Soomest ning see oli viimane selle aasta ametlik SK võistlus. Samuti see oli viimane selle aasta MMi nn kvalifikatsioonivõistlus, seega on eriti kahju, et me ei saanud I järku. Kõige suurem apsakas juhtus pulkade valikul, kus Winnie kõigepealt lennult haaras kõige esimese pulga, siis veel ühe ja lõpetas pulkadega „mängimise“ alles siis, kui avastas, et järgmine on õige, siis tõi mulle õige. Kasu sellest pole, sest vastavalt SK reeglitele ta ei tohiks suhu võtta muid pulkasid, peale õige, seega saime selles harjutuses nulli.


Selleks, et pulkade eest saadud nulliga saada ikkagi I järk, peaks kõik muid harjutusi ära teha 8,5-9 punkti peale. See, kahjuks, ei õnnestunud, sest kõrvalkõnni ajal pidas Winnie „dialoogi“ vingudes liikumisjuhiga ning ennetas ruudust välja jooksmist (jällegi liikumisjuhi, mitte minu käsu peale); siia tulekul, mis oli seekord esimeseks harjutuseks, ei jäänud ta seisma, siit läksid ka punkti kaduma. Tulemuseks oli meil hinne „Hea“ ja neljas koht seitsmest.


Eelmiste aastate kogemus näitab, et esimene võistlus hallis peale suve ongi koertele väga raske. Eelmisel aastal me pidime hallis nii palju trenne tegema, et Winnie alles jaanuaris-veebruaris hakkas seal I järku kätte saama. Loomulikult, see ei garanteeri, et see toimib sama moodi sellel võistlusaastal. Igal juhul, jätkame trenne ja vaatame, sest meil on MMi kvalifitseerimiseks vaja veel kahte tulemust (ning võistlusi on jäänud ainult kolm).


Nädala viimase päeva veetsime aga lõbusalt – võtsime osa koertekool TUBLI korraldatud agilitymängust, kus sattusime ka finaali, kahjuks, finaali me ei võitnud, sest Winnie ajas kolm pulka maha, aga see selleks, oluline on, et Winnie oli väga hästi juhitav – ja mida veel vaja enne selle laupäeva, millal me Winniega võtame osa meie jaoks viimasest ametlikust agility võistlusest.


Video mängust on siin: http://svetaeks.blogspot.com/2012/10/agilitymang.html