Nädal oli täis trenne, kuigi põhisündmuseks ikkagi meie kolmanda koha saavutamine rahvusvahelisel sõnakuulelikkuse võistlusel Narvas (kohtunik Timo Pussinen Soomest).


Võistlust oli oodata alates suvest, kuna see on Eesti SK jaoks väga suur ja ajalooline sündmus. Siiani on näitustega koos peetud SK võistlused ainult välitingimustes toimunud, seekord aga toimus võistlus koos retriiverite erinäitusega sisehallis (mis on MMi miljööle sarnasem).


Seetõttu oli oodata võistlusele tipptasemel sportlasi ka naaberriikidest.


Ja nii oligi – kahjuks, Soomest ja Leedust ei tulnud võistlema seekord keegi, kuid Venemaa MMi koondisest oli kaks koera kohal, Läti MMi koondisest oli kaks koera kohal ning ülejäänud neli võistlejat olid Eestist. Võistlus oli ilusaid sooritusi täis, võistlejate tase oli tõesti väga tugev, seega on veel meeldivam see asjaolu, et esimestele neljale kohale tulid meie Eesti koerad!


Veel kord suured tänud korraldajatele, kelleks oli Narva koerasõprade klubi LUCKY, loodan, et julgevad tulevikus korraldajada selliseid toredaid üritusi veel!


Nüüd natukene ka meie etteastest: müts maha Winnie eest, et ta suutis nii hästi töötada sellises lärmis (mida video pealt on kuulda) ja lõhnade massis (mida me oma ninaga ei tunne, kuigi võime endale natukene ette kujutada – vaip oli eelmisest näituse päevast lõhnu täis). Ise olin ma nii keskendunud, et lülitasin enda jaoks seda lärmi välja, imestasin ainult kogu aeg, eriti kõrvalkõnnil ja püsivõtetel, et miks liikumisjuhti pole kuulda, kas ta tõesti sosistab ja ei või kõvemini rääkida :) Kuid kodus, videot vaadates, sain aru, milles asi on :) Tubli, Winnie.


Punkte näete videos, ma mainin ainult seda, et see võistlus oli Eesti SK MMi koondise jaoks kvalifikatsioonivõistluseks, ning positiivseks tulemuseks pidi olema I järk, mida me Winniega ka saime. Nüüd on jäänud ainult viimane kvalifikatsioonivõistlus, mis toimub veebruari lõpus Tallinnas. Loodame, et Winnie suudab agilityhallis töötada sama hästi, kui näituse miljöös.


Video Narva võistlusest: http://youtu.be/Wf_XuwGWaCU