Vot see oli alles nädal!!!


Enne pühapäevast sõnakuulelikkuse võistlust Riias jõudsime kolm korralikku trenni ära teha! Kõigepealt asi algas sellest, et võistluse korraldaja avaldas Erivõitja klassi võtete järjekorda, ning me saime kohe juba esmaspäeval proovida ruutu saatmist esimesena. Kuna platsile sisenemisel koerad on rohkem segaduses, siis esimene võte võib metsa minna, Soome võistlusel nt oli ka ruutu saatmine esimene ja Winnie oli väga aeglane (ebakindel) märgi juurde minemisel.


(trenni video on siin: http://svetaeks.blogspot.com/2013/03/winnie-sk-trenn-25-03-2013.html)


Kolmapäeval tegime nädala kõige suurema trenni – kõik võted õiges järjekorras, et vigu testida (video http://svetaeks.blogspot.com/2013/03/winnie-sk-trenn-27-03-2013.html) ning neljapäeval tegime trennis ainult „vigaste“ võtete parandust – ehk märgi juurde kiiruse arendamist, suunatud toomisel keskmist hantlit mitte toomist ning pulkade valikut (täiesti lootusetult).


Video: http://svetaeks.blogspot.com/2013/03/winnie-sk-trenn-28-03-2013.html


Võiks öelda, et neljapäev-reede-laupäev olid Winniel puhkepäevad ja nii saabuski pühapäev, millal Riias näituse raames pidi toimuma rahvusvaheline SK võistlus. Kohtunikuks oli kutsutud hr Clemente Grosso Italiast.


Winnie oli kolmas koer ning püsivused oli ka alguses, seega ma lootsin, et me esineme paremini, kui Soome võistlusel. Nii oligi – vähemalt meeleolu poolest. Ma jäin meeletult rahule Winnie kontaktiga, ma üldse ei märganud mingit vahet tema meeleolus võrreldes trennidega – ta oli tõesti väga hästi motiveeritud. Vigadest võib järeldada, et ta oli küll näituse miljööst natukene häiritud (lastemänguväljakud, miniloomaaed, mikrofon, palavus jms) kuid tegelikult töötas ta väga hästi ja ma tõesti koju sõites terve tee naeratasin õnnest.


Jah, me saime kaks nulli (tänu nendele on ka 10. koht) – ühte oli oodata (pulkade eest) ning teisest on väga kahju – Winnie lendas tagumiste käpadega ruudust välja, mida me siiani ei oska võistlusel parandada. Ülejäänud võtetega ma jäin väga rahule, eriti kõrvalkõnniga, mida kartsin vist kõige rohkem ja suunatud toomisega – ta peatus märgi juures sellise nurga all, kus ta trennis oleks raudselt läinud keskmise hantli juurde, kuid võistlusel ta läks ideaalselt parema hantli juurde. Meie etteastest rohkem siin:


http://svetaeks.blogspot.com/2013/03/winnie-sk-voistlusel-riias-31-03-2013.html


Nüüd keskendume treenimisele väljas, kuna kõik järgmisel võistlused toimuvad vabas õhus :)