Möödunud nädala põhisündmuseks oli meie osalemine Tubli SK suvekarika II etapil. Punktide järgi (III järk) tulemus ei tundu hea olevat, kuid mina ise arvan, et see oli selle aasta parim etteaste. Nimelt koera meeleolu harjutuste vahel, tema motivatsioon kogu võistluse jooksul ning tema kontakt kõrvalkäimisel olid lihtsalt WAU.

Oleme enne võistlust harjutunud palju just seda, et koer suudaks platsil olevaid asju mitte vahtida. Peale viimast ametlikku võistlust olen otsustanud, et edasi samas vaimuses enam jätkata ei saa - platsile minnes, platsil ära tulles ning kõrvalkäimisel koer on nii stressis, et kohutav - vahib ringi, lõõtsutab (küttab ennast ise üle) ja ei suuda keskenduda. Mõtlesin natukene selle üle ja otsustasin, et olen ise selles süüdi ja kuna mina olen süüdlane, siis asja on väga kerge parandada - ma pean muutma oma käitumust.


Nii, et me jõudsime enne võistlust ära teha kaks trenni sellel süsteemil, et võistlus/treeningplats on koera jaoks komm, mida ta õudsalt tahab ning harjutused on ka kommid ning koonused/tõked/liikumisjuht/hantlid jms on ka kommid. Seega koera hea käitumise eest preemerimiseks on platsile/võtele lubamine ning halva käitumise eest (vahtimise ja mittekeskendumise) karistuseks on platsil lahkumine.


Tulemust on kohe märgata juba esimesel võistlusel. Suurema väljakutset pakub meile sellel laupäeval Saaremaal toimuv rahvusvaheline võistlus, kus võõras kohas ja pärist ametlikus õhkkonnas saame ennast proovile panna, kuid loodan, et suudame hakkama saaada. III järk tuli ainult selle pärast, et muru platsil oli liiga kõrge ja Winnie läks keskmise hantli juurde. Teine null tuli sellest, et tal oli tagumik 3 cm ruudujoonest väljas :) Puhas ebaõnn. Video võistlusest on siin:


http://svetaeks.blogspot.com/2013/06/winnie-sk-voistlusel-30-06-2013.html


Hoidke meile sellel laupäeval pöialt!!!