Tippsündmuseks oli, loomulikult, Saaremaal toimunud rahvusvaheline sõnakuulelikkuse võistlus, mille korraldas seekord Saarlaste Agilityklubi ning kohtunikuks oli pr Salme Mujunen Soomest. Winnie saavutas kahe nulliga III järku ja 4. koha.


Videod on siin:


http://svetaeks.blogspot.com/2013/07/caciob-saaremaal-4-koht.html


Võistluse jaotaksin kolmeks osaks: enne võistlust, võistlus ise ja peale võistlust :)


Enne. Magama läksime kell 2 öösel, ärkasime kell 4, väljasõit kell 5.30. Iga kord mõtlen, kas koerainimestel on kõik korras peaga või ei ole? :) Iga kord annan endale sõna, et teen seda viimast korda ;) Tee oli suht mõnus, kuid sõit algas sellega, et esiistme põrandale voolas välja umbes liiter klaasipesuvedeliku ja mina lootsin, et me sellest pärast sõltlaseks ei jää (kaasas peale Winniet oli veel Twist). Tee peale tulid kord kaks põdra ja üks kord jooksis üle tee metskits. Mõjub värskendavalt. Kohale jõudsime napilt napilt õigel ajal, sest ilmus, et Kuivastust Mustjalale on 1,5 tundi sõitu, mitte 51 minut, nagu oli mulle siin Delfi kaart ennustanud.


Võistlus. Winnie oli imelik. Ma tükk aega ei saanud aru, mis tal viga on, pärast sain aru, et vist on ikkagi see aurutatud aknapesuvedelik – kas purjus või mürgitatud (kõhuvalud?). Algas võistlus sellest, et esimesel võttel, milleks oli püsilamamine, nii, kui aeg sai täis ja me pidime varjest välja ilmuma, Winnie tõusis püsti ja lonkas minu juurde.


Pidi olema vist mingi putukas (viimasel võistlusel sai hammustada suure putuka käest, nüüd on tal foobia mesilaste jms vastu). OK. Miinus 20 punkti ei ole veel maailmalõpp. Püsiistumise eest aga saime 10 p.


Individuaalvõtted olid jagatud kaheks osaks. Kõrvalkõnni pärast olen uhke – üle pikka aja ja suure tööga – lausa 8 punkti! Metallhantel üle tõkke – 9,5 p (viltune lõppasend). Pulgad – uus löök – null! Esimest korda elus tõi võistlusel vale pulka. Ups.


Enne teise osa algust kaalusin, kas katkestada võistlust või mitte, Winnie oli endiselt väga imelik. Siis otsustasin, et katkestada jõuan ka platsil iga hetk, aga kui me ei lähe, siis ma ei saagi teada, kuidas meil asjad välja kukuvad. Läksime. Juurdetulekul peatustega tõusis püsti peaagu kohe, hea, et liikuma ei hakkanud, ja üleüldse „lonkas“ kogu võte – 5 p. Ruutu saatmine (paremale on tema tugevam külg) – üllatus – lisakäsuga – 5 p. Suunatud toomine oli väga ilus, kuid kiirus tagasi oli ai-ai – 9 p. Kaugjuhtimisel üks lisakäsk ja natukene liikus – 6 p. Viimaseks oli Zet peatustega – mõned asendid olid viltused – 9 punkti.


Peale. Selleks, et praamile mitte hiljaks jääda, pidime kohe tagasi startima (Eks ootas meid kodus). Lendasime tagasi nagu hullud, hea, et metsloomad veel ei liikunud. Kõige hullem oli see, et mõlemal koeral oli kohutav pasanteeria (vist on sellest aknapesuvedeliku sissehingamisest, sest Eksil kõht oli täiesti korras), hea, et ta mulle seda otse võistlusplatsil ei teinud. Koju jõudsime kell 15 ja ma kukkusin kohe magama.


Ja kes/mis meid sunnib?