Sellel nädalavahetusel algab järjekordne saksa lambakoerte klubi Articus meeskondlik karikasari. Võistlus toimub laupäeval, 29.01 klubi treeningplatsil Rae vallas Aaviku külas. Kohtunikuks on seekord palutud Esta Ratnik. Võistlus algab kell 9.00. Mõõtu võetakse vastavalt uutele kuulekuskoolituse eeskirjadele. Igas võistkonnas on kolm liiget. Järgnevad etapid toimuvad vastavalt 19.03.2011 ja 19.11.2011.


Võistluse teeb eriliseks see, et see toimub välitingimustes. Talvised ilmaolud ei hellita ei inimesi ega koeri. Eelmise aasta esimene etapp toimus pea kahekümne külmakraadiga. Sellised äärmuslikud tingimused nõuavad igalt koerajuhilt erilist tähelepanu nii enne platsile minekut koera ettevalmistamisel kui ka kuulekuselementide sooritamise ajal, sest külma lihase äratõmbamine või halvasti sooritatud maandumine mõjub koerale sama halvasti kui inimesest sportlasele. Loodetavasti ootavad osalejaid sellel aastal veidi sõbralikumad ilmaolud.


Täpsema info võistluse kohta leiab klubi kodulehelt articus.ee. Minge veetke mõnus hommikupoolik kuulekate koerte seltsis.


Edu!