Päike on juba mitmeid nädalaid tagasi vallutanud taevalaotuse ning seetõttu suureneb hulk ja aeg, mida veedetakse koos lemmikuga. Mis kutsuks rohkem parkidesse ja metsadesse, kui lõõmav päike ning suurepäraselt soe ilm. Sellega seoses on ka palju suuremad võimalused, et koer võib nakatuda ussidega.
Kuidas lemmikloom ussidega nakatub?


Suukaudselt: saastunud keskkonnast parasiitide mune või vastseid alla neelates.

Transkutaanselt: teatud parasiitide vastsed läbivad peremeeslooma naha ja rändavad läbi vereringe.
Transmammaarselt: sageli saavad kutsikad parasiidinakkuse emapiimaga. Soikevastsed, kes elavad täiskasvanud lemmikloomade lihastes muutuvad tiinuse aegsete hormoonide toel aktiivseks, rändavad läbi mammaarasüsteemi kutsikateni.
Transplatsentaarselt: kutsikad võivad nakatuda sooleparasiitidega emakas, kui soikevastsed kanduvad veel sündimata kutsikatele.
Kirpe alla neelates: koeraviik Dipylidium caninum võib lemmiklooma nakatada kui lemmikloom neelab alla kirbu, kelle kehas on paelussi noorvorm. Seejärel kasvavad need noorvormid lemmiklooma organismis täiskasvanuks.
Teisi loomi süües: närilised, mäletsejalised, linnud ja jänesed võivad olla paljude usside lisaperemeesteks. Lemmikloomad nakatuvad neid lisapremehi süües.