Hoolimata lumevalgusest on õhtud veel pikad ja pimedad. Kui suusatamisest on juba kõrini, aga õhtut diivanil veeta ei taha, võiks oma lemmikule hoopis mõned trikid õpetada. Üksikutest trikkidest kokku pandud kava saab juba teistelegi koerasõpradele näidata. Kui veel sinna juurde lisada muusika, ongi õhtune meelelahutus tagatud.


Koeratants on lõbus koeraspordiala, mis innustab inimesi oma koeraga lõbusat aega veetma. See ala sai alguse 1980ndatel aastatel koerte näidisesinemistest. Praeguseks on see maailmas laialt levinud ja leiab järjest rohkem harrastajaid ka Eestis.


Ala jaguneb kaheks:
  • Kõrvalkõnd muusikaga – selles pannakse rõhku koera kõrvalkõnni oskusele. Koer peab säilitama õige asendi, samal ajal kui koerajuht muusika saatel liigub. Omavahel kombineeritakse erinevaid edasi, tagasi ja diagonaalsuunalisi liikumisi.

  • Nn vabastiil ehk freestyle – siin on koerajuhil vabad käed oma koera võimete näitamiseks. Koeral on lubatud tantsupartnerist eemalduda, sooritada hüppeid ja pöördeid. Koerajuht saab näidata oma koera tugevamaid külgi. Sooritusi piiravateks teguriteks on ainult koerajuhi fantaasia ja koera võimed.


Õpetamist alustatakse üksikutest elementidest, mida hiljem omavahel siduma hakatakse, kuni kogu kava on selge.  Koera juhtimisel kasutatakse nii häälkäsklusi kui kehakeelt. Õpetamisel kasutatakse enamasti klikkeri abi, sest nii saab kõige paremini oma soovid koerale selgeks teha.


Koeratantsu teeb nauditavaks selle loomingulisus. Kuna kohustuslikud elemendid puuduvad, saab iga koerajuht näidata just neid oskusi, mis koeral kõige paremini välja tulevad. Neid trikke naudib ka neljajalgne osapool ja nii ongi kogu sooritust mõnus vaadata.


Koeratantsuga tegelevaid inimesi Eestis koondab koeraspordiklubi Koerus.