Nüüd alustame kutsikale istumisest lamama minekusse õpetamist. Enamikule algajatele koertele on kergem lamama minna mitte seisvast asendist vaid istuvast asendist. Kui te hakkate oma koerale seda õpetama, ei pea koer ilmtingimata oskama istuda käsu peale, piisab ka sellest, et kui teil on maius käes ja koer on nõus selle peale istu asendit võtma.


Nagu tavaliselt algaja koera puhul, alustame uute asjade õpetamist koera jaoks turvalises kohas – nt kodus, kus on vähe häirijaid. Koeral peab olema kõht tühi ning teil on käes väga hea maius :)
Näitame koerale, mis meil tema jaoks on käes ja palume tal istuma minna. Kui ta juba istub, „võtame koer ninast kinni“ selle käega kus on maius ning veame ta alla. Kui koer järgneb maiusele, võtab ta automaatselt lamava asendi. Kohe, kui koer korralikult lamab (küünarnukid maas), anname koerale maiuse ära.


Mina eelistan lamavas asendis premeerida koera mitte käest, vaid panna talle maiuse esikäpade vahele – nii jääb koerale selgem pilt.


Kui koer on maiuse ära söönud, siis enne, kui ta ise püsti tõuseb, ütleme koerale vabastava käsu (nt „Vabalt“) ja liigume vajadusel talle selja taha (osadele koertele, kes on rahuliku iseloomuga, meeldibki lamamine sedasi, et nad ei taha püsti tõusta, kuigi meile on vajalik harjutuse kordamise pärast, et nad ei lamaks lõpmatuseni :).


Peale esimest 3-5 korda peab maius vedavast käest ära kaduma.


Edaspidi hoian ma maiuse valmis kusagil hästi lähedal (laua peal, vesti taskus, teises käes selja taga) ning meelitan koera küll lõhnava, aga tühja käega lamama. Nii, kui koer lamama läheb, viskan ma teisest käes maiuse koerale esikäpade vahele.


Nädala aega võiks trenni teha just sedasi ja siis hakkata tasapisi käemärki (vedamist) vähendama.