Täna õpetame kutsikale seismisest lamama minekut (seisa-lama asendite vahetust). Alustame, nagu ennegi, maius käes.


Kui kutsikas asub teie ees, ärge talle liiga varakult maiust näidake – kutsikas võib automaatselt istuma minna, kuna sedasi on tal palju mugavam meie (maiuse) peale alt ülesse vaadata. Alguses võib isegi meelitada ta liikuma käe järgi, sest liikumine on istumisele vastupidine tegevus :) Kui kutsikas seisab või liigub, meelitame vedava käega koera lama-asendisse. Selleks peab käsi lihtsalt liikuma alla (soovitavalt, kui me oleme koera ees, natukene rinnakorvi suunas, et kutsikas esialgu läheks lamama kummargil-asendist). Algajale koerale on kergem asjast aru saada ka siis, kui teda isegi premeeritakse mõned korrad juba kohe kummardamisel, et kutsikas ei peagi lõpuni lamavasse asendisse minema.


Peale mõnda korda võib juba käsi all „kivistuda“ ja kutsikas lihtsalt ei saagi maiust, kuni pepu on maas :) Kui te kasutate klikkerit, klikkima peab just siis, kui lama-asend on lõpuni tehtud, ehk kogu koera keha on maas (sfinksi asend), mitte ainult küünarnukid.


Nagu tavaliselt lamama-asendi puhul, ma alati panen maiuse koera käpade vahele (ei anna käest), sedasi on palju kergem koerale õpetada püsilamamist.


Selleks, et koer kohe lamavast asendist ei lahkuks, te võite hoida meelitavas käes 2-3 tükki maiust, et peale seda, kui kutsikas lamama läks, panna talle üks käppade vahele, oodata, kuni ta sööb selle ära, panna järgmisne ja siis järgmisne... Kui viimane on ära söödud, siis võib koera lamavast asendist vabastada. Tasapisi lähevad pausid maiuse panemise vahel pikemaks :) Ärge unustage koera õige teo eesti kiita, premeerida ja pärast vabastada.


Peale esimest 5-10 korda peab maius vedavast käest ära kaduma, kuid käega vedamine alguses jääb küll abiks. Hiljem käemärk läheb lühemaks ja te ei pea ka kummardama. Edu!