Mänguasjade teema lõpetamiseks - olge loovad!


Toiduga saab täita ka neid mänguasju, mis ei olnud selleks otseselt mõeldud: näiteks Berralt ostetud roheline pall (pildil) – isegi need koerad, kes enne ei tundnud pallide vastu mingit huvi, peale toiduga täidetud rohelist palli olid kergesti hakkanud mängima tennispallidega; kui Twist oli väga väike, 8-nädalane kutsikas, ja tema hambad ja lõuad ei lubanud talle veel midagi suurt hambusse võtta, siis ma toppisin väikese viineri võrgust palli (punane pall pildil) – nii õppis Twist toidu hankima pehmest mänguasjast enne, kui ma viisin ta kõvemast kummist tehtud Kongidele üle. Ohutuse mõttes veenduge alati enne mänguasja toiduga täitmist – sellelkindlasti peab olema kaks auku (et poleks tekkinud vaakuumefekt). Oma vana sokki toiduga täitmisel (sikutamiseks) olge lihtsalt koera läheduses mängu ajal – ärge jätke talle selle sokki närimiseks ja alla neelamiseks!


Kui koerale antakse toiduga täidetud mänguasi mängimiseks puurist väljaspool, siis on vajalik peremehe järelevalve - kui mänguasi veereb mööbli alla või elektrijuhtmete lähedusse saab peremees koera aidata. Väike video Twistist:


http://youtu.be/0CPZoDJW_Us


Kõik koerte mänguasjad on mõeldud mängimiseks inimesega koos (või läheduses), ärge kunagi jätke koera mänguasjaga mängima järelevalveta! Mänguasja koerale andes (ostes) jälgige ohutuse nõudeid:
  • mänguasja suurus - kui mänguasi mahub koerale suhu nii, et ta ei peagi eriti lõuad lahti tegema – see on koerale liiga väike ning koer võib ta kogemata mängu hoos alla neelata;

  • mänguasja materjal - koertele meelgib asju närida, tükeldada, piuksusid välja võtta, lõhkuda – nii et uute mänguajade puhul laske esimesed mängusessioonid toimuda teie silmi all. Peale mängu lõppu vaadake mänguasi hoolikalt läbi – kas on märke sellest, et sinna tekib auk või õmblused hakkavad lahti minema? Suure mänguasja väiksemad tükikesed võivad koerad alla neelata.kahtluste tekkimisel viskage mänguasja kohe ära;

  • inimestele (lastele või sportlastele) möeldud mänguasjad ei sobi koertele üldse (nt lendavad taldrikud lõhuvad hambaid või teravad tükid tekitavad haavu suus) või nendega võib mängida ainult inimeste järelevalve all (nt tennispallid on tehtud koerte jaoks mürgisest materjalist)


Alguses kutsikad ei tee vahet, mis on nende mänguasi ja mis on omaniku suss :) Selleks, et koerale seda õpetada hoian mina koerte mänguasjad spetsiaalses korvis, mis on madal – koerad võivad ise mängutuju tekkimisel minna korvi juurde „shoppama“ - väga huvitav vaadata, kuidas nad seal otsivad endale just täna sobivat mänguasja :) Vajadusel ma võin korvi ühe liigutusega kõrgemale tõsta (nt korteri koristamise ajaks). Peale seda, koerale võib õpetada mänguasju maast üles korjata ja ise korvi sisse panna – nii õpib koer käsu peale ise koristama mänguasju korvi.