Käesoleva aasta imekaunil päikesepaistelisel emadepäeva pühapäeval, 8. mail, kogunesid koolitushuvilised saksa lambakoera omanikud ja Eesti Saksa Lambakoerte Ühingu liikmed Tallinna külje all Väänas asuvale kennel Helerose treeningplatsile. Tõu kodumaalt Saksamaalt oli tänu AS Remediumile meid koolitama kutsutud koerasportlane, koerte koolitaja ja töökatsete kohtunik hr. Rainer Voortman.

Seminari esimene pool oli planeeritud kuulekuse koolitamisele. Poolest kujunes küll sujuvalt kolmveerand, sest küsimusi kuulekuse kohta jagus küllaga ning kuulekuse harjutustega jätkati ka peale lõunapausi. Päeva jäid lõpetama mõned kaitseharjutused, kus koolitust ei vajanud mitte niivõrd koerad kui inimesed, kuid kindlasti said kohale tulnud kaitsekoolitajad/varrukamehed Rainerilt harjutuste läbiviimiseks head nõu.

Kuulekuse praktilisi harjutusi tegema ja koolitajalt nõuandeid saama oli tulnud 14 koerajuhti koos koeraga. Kõige noorem neist oli kõigest paarikuune kutsikas, kõige vanem juba rahvusvahelise võistluskogemusega 7-aastane koer. Ka kuulajad, keda oli kokku tulnud mitmekümne ringis, võis jagada suures osas kahte gruppi: algajad koerte koolitamisega tutvust tegijad ja kogenud juba tulemustega koerasportlased.

Rainer Voortman jagas meile palju häid praktilisi nippe, kuid mis veelgi olulisem – tuletas meile taas meelde, et koerakoolitus peab olema lõbus ja naudingut pakkuv nii koerale kui inimesele! Tulemuseni võib jõuda nii leebelt kui karmilt, kuid tuleb kriitiliselt hinnata kas risk on seda väärt. Kahtlemata oli üks kasulikemaid nõuandeid, mida varem Eestit külastanud koolitajad on harva nii selgelt rõhutanud: arvestada saksa lambakoera tõu eripäradega ning valida koolitusmeetodid sellest lähtuvalt.

Eesti Saksa Lambakoerte Ühingu poolt suur tänu AS Remediumile, tänu kellele see seminar teoks sai!