Sellel nädalavahetusel võtavad omavahel jälje ajamises ja maa-ala otsingus mõõtu otsingukoerad. Sellele järgneb nelja päevane seminar päästekoerte koolitamise teemal.


Kus ja millal?


Võistlus algab reedel, 5.augustil, mil oma sooritused teevad jäljekoerad. Laupäeval, 6.augustil on maa-ala otsingu koerte kord oma oskusi näidata. Jäljepõllud asuvad Tuula kandis, maa-ala otsing toimub Tugamanni veski lähedal ning kuulekuse ja osavuse sooritused tehakse Keilas. Täpsema info leiab Otsingukoerte Klubi kodulehelt.Mida koertelt oodatakse?


Päästekoerad võistlevad vastavalt Rahvusvahelise Päästekoerte Organisatsiooni (IRO) reeglitele. Väike ülevaade otsinguosast ning kuulekusest ja osavusest.Kohtunikust


Seekord on kohtunikuks palutud juba eelmisel aastal Eestit väisanud Jerneja Ternovec Sloveeniast. Päästekoertega on ta tegelenud alates 1996.aastast. 2006.aastast on tal IRO rahvusvahelise kohtuniku õigused. 2011.aastal hindas ta Belgias Chastres toimunud päästekoerte maailmameistrivõistlustel maa-ala otsingu osasooritust.


Pind päkka!