Koer on nagu laps teile ja kes ei taha oma last näha hea tervise juures.


Koer on inimese parim sõber ning et säilitada tema hea tervis peab omanik selle eest hoolt kandma. Lihtsalt hea toit ei ole piisav, et hoida oma koer hea tervise juures. Koerad vajavad trenni, et püsida heas vormis.


Jalutamine - See on lihtsaim ja parim võimalus. Kui teil on harjumus minna välja jalutama hommikul või õhtul siis võtke koer kaasa. See on kasulik nii teile kui ka koerale.


Toomine - Eseme toomine on üks parimaid harjutusi säilitamaks koera vormi mängulisel viisil. Võtke pall või lendav taldrik ja visake endast eemale - koer toob selle tagasi. Sinu koer naudib seda ja saab samas ka füüsilist koormust.


Maiustuse eest töötamine - Peida maiused või mänguasjad kohta, kus koeral oleks võimalik neid lihtsalt leida (voodi alla, kapi taha jne). Püüdes leida oma lemmik mänguasja või maiust treenib koer nii oma aju kui ka füüsist.


Jooksmine - Jooksmine on väga hea trenn ja mõjub hästi nii lihastele kui ka südamele.


Ujumine - See on üks parimaid treenimise viise. Koerad on loomu poolest head ujujad. Viige neid ujuma loodusliku veekogu äärde või spetsiaalsetesse koertele mõldud basseinidesse. Ujumine hoiab lihased toonuses ja mõjub samuti hästi südamele.