10 kõik kummalisemat koera, jätkame eriliste tõugude tutvustamist.

Puli


Puli on üks kolmest patsidega tõust, kes pärineb Ungarist. Patsid meenutavad rohkem nööri ja hakkavad tekkima alles kutsika 9. elukuust. Omanikul on seal juures tähtis roll - patse peab omavahel järjepidevalt lahti harjutama, et ei tekiks ühte suurt patsi vaid oleks eraldi peenikesed "nöörid". Ka seda koera peab hooldama - tema pesemine võtab tunde sest patsid kuivavad väga kaua. Puli on värvilt tavaliselt must, harvem kohtab valget, halli või kreemjat värvitooni.

Iseloomult on puli sõbralik ja intelligentne koer ning hea koduvalvur.

Hiina harjaskoer


Karvutud koerad tõmbavad alati tähelepanu, eriti see väike tegelane kellel on karvad käpa otstes, saba otsas ja pea peal uhke tutt. Nende nahk on pehme ja vajab hoolitsus. Suvel tuleb kindlasti kasutada päikesekreemi ja neid tuleb regulaarselt vannitada, et vältida akne või teiste nahaprobleemide tekkimist. Oluline on ka naha niisutamine, et hoida seda kuivamise eest. Mõned omanikud dušitavad oma koera lausa iga päev. Hiinaharjas koer võib olla ka karvane - neid isendeid nimetatakse "powderpuff".


Iseloomult on hiina harjaskoer sõbralik ja kiindub väga oma peremehesse. Tema sotsialiseerimine on väga oluline, et ta ei muutuks pelglikuks.