Kuna selle nädala lõpus toimub Pärnus agility võistlus, kuhu ma meid Winniega kirja panin, siis tegime nüüd ka rohkem agility trenne. Esmaspäeval muruplatsi peal - video: http://youtu.be/96DgxxgCWA8 ja kolmapäeval hallis - video: http://youtu.be/mH4-2K-DxtA.


Viimase sõnakuulelikkuse trenni enne SK võistlust Võrus tegime teisipäeval - video: http://youtu.be/YUbRmIdxejA. Neljapäeval ja reedel lasin koeral trennidest puhata.


Laupäeval siis toimuski SK võistlus Võrus (korraldajaks Kagu-Eesti Kennelklubi, kohtunikuks oli pr Anu Oks). Erivõitja klass pidi alustama võistlemist kell 12, seega sai enam-vähem normaalsel ajal ärgata. Lubati küll vihma aga meil vedas ning 3 tundi sõitu toimus tegelikult päikese käes. Jõudsime ilusasti kohale (võistlus toimus Võrus vana staadionil) ja oli selge, et vihma vist ikkagi ei tule :) Mul on valed riided seljas, koeral on autos palav, puuri kaasa pole võtnud. Võistlus natukene venis ka.


Võtete järjekord oli nüüd selline: kõigepealt grupis püsilamamine, siis tulid individuaalvõted (EVÕI klassis oli 5 koera), siis viimasena grupis püsiistumine. Winnie oli kataloogi järgi viimane koer.


Püsilamamisega saime suht hästi hakkama, kuid siis, kui algasid meie individuaalvõted oli staadionil õhk juba liiga kuum. Kuna ilma on olnud sellised nagu nad on ei ole saanud me kordagi see aasta veel sooja ilmaga trenni tehtud. Seega oli selge, et juhul kui koer laseb ennast millegiga häirida, siis just palavusega. Motivatsiooniga probleeme ei tekinud kuid saime 4. koha sellepärast, et Winniel tekkis mingi imelik aporteerimise kiiks - kõigepealt ruutu saatmisel: peale märgi juures peatust, selle asemel, et ruutu joosta, jooksis ta edasi märgi taha hantleid otsimas; siis juba suunatud toomisel lendas märgist mööda kohutaval kiirusel ja minu stopp-käsuga sai pidama liiga hilja – üks käpp oli ringist väljas; ja siis pulkade otsimisel nuuskis ilusasti selle kohani, kuni tuli pulk, mis asetses 1 enne õiget (ehk lõhn juba oli ninani jõudnud), siis korra võttis hammastega seda valet pulka enne kui õigeni jõudis.


Kõik teised võted olid tehtud hästi, ning üleüldse võiks öelda, et jäin võistlusega rahul, sest sellise ilmaga ei ole me veel jõudnud trenni teha ja rõõm oli näha, et koera motivatsioon sellel aastal palavuse tõttu ei lange. Võistluse video: http://youtu.be/mNW4AuuDu64


Nüüd põnevusega ootame järgmist võistlust, mis toimub juba sellel laupäeval Pärnus.