Nädal oli väga põnev – palju trenne ja kaks võistlust. Kõigepealt trennidest – enne agilityvõistlust ikka agilityt oli nats rohkem kui SK-d :)


Agility trennid olid erinevad: näiteks esmaspäeval oli A-takistuse kontaktpinna „lihvimine“ ja pulga mitte mahaajamise trenn - video http://youtu.be/edyMZBPFU08. Kolmapäeval juhtimise peale - video http://youtu.be/gS9Luelap2w; reedel – viimane trenn enne võistlust – jällegi juhtimise peale - video http://youtu.be/oVIoU0RbwRc.


Sõnakuulelikkuse trennides suurim tähelepanu oli pulkade valiku harjutusel – teisipäevase trenni video http://youtu.be/fvj-WH_0jAw, kolmapäevase trenni videod
http://svetaeks.blogspot.com/2012/06/uus-postitus_5338.html


Neljapäeval toimus Tallinna Loomade hoiupaiga muruplatsil selle aasta esimene Pitch & Go (ehk toomise) võistlus (korraldajaks koertekool TUBLI).


Kuna sellel võistlusel on oluline mitte ainult koera toomise oskused (vastupidavus, kiirus, hoidmine, äraandmine jms) vaid ka omaniku viskamise oskused, siis ei saagi koera mitte milleski süüdistada, sest kui omanik visata ei oska, siis koer sellega mitte midagi teha ei saa :) Saavutasime tänu minu viskamise „oskusele“ 5. koha :)


Noh ja nädala tippsündmuseks oli loomulikult Pärnu agility võistlused, mis toimusid seekord imeilusas kohas – Jõulumäe tervisespordi keskuse jalgpallistaadionil. Kohtunikuks oli Zeljko Gora Horvaatiast, rajad olid vastavalt selle maa traditsioonidele – sirged, suht lihtsal ja suurel kiirusel läbitavad.


Mina kartsin kõige rohkem Winnie poolt pulkade mahaajamist kuid õnneks seda ei juhtunud liiga palju, tegelikult oli ka muid vigu esinenud – kiigelt lend (fly off), A-takistuse ülehüppamine ja isegi tõrge tunnelil :) Kokku sai joosta 3 rada – esimeseks oli hüpperada, kus me kahjuks saime diskvalli (Winnie hüppas juba ületatud tõkket tagasi), kuid see oli minu poolt vist kõige paremini juhitud ja kiiremini joostud rada :). Järgmisel kahel agilityrajal tänu vigadele saime üks kord 4. ja üks kord 3. koha. Pole paha peale nii pikka puhkust agilityst :). Videod meie jooksudest on siin: http://svetaeks.blogspot.com/2012/06/parnu-ag-voistlus-16062012.html