Kolmapäeval oli meil hallis suur trenn – lihvisime erinevaid elemente, vahel tuleb vigu sisse, kuid vingumine hakkab tasapisi ära kaduma (halli trenni video: http://svetaeks.blogspot.com/2012/12/winnie-sk-trenn-05-12-2012.html).


Ülejäänud ajal teeme igal võimalusel väga lühikesi trenne hallis ning jalutuskäikusid metsas. Üldiselt võib öelda, et seoses trennide arvu vähenemisega on kasvanud Winnie motivatsioon, mida ta heal juhul väljendub kiiruses (nt märgi juurde või ruutu jooksmisel) või katsetes haukuda :)


Püsivõtteid sooritab trennides hästi, ükskõik kui raske olukord ümber ka pole (nt teine koer tuleb tema juurde ja kutsub mängima).


Kõrvalkäimisel on näha „vanat Winniet“ ehk motivatsioon on laes, kuid vingumist ei esine. Zet peatused on alati õiged, kiired ja korrektsed, püsib nendes hästi ning kõrvalkäik on imelus. Juurde tuleku kiirus on kõiges kolmes osas sama, kuid peatuste kvaliteet lonkab – kui ta saab aru, et see ei ole terve võte, siis ta võib neid teha mitte väga kiiresti; kui ta saab aru, et ma kavatsen ta premeerida – siis püüab kogu jõust :) Ehk ta loeb minu kehakeelt nii hästi, et mul ei ole võimalik teda petta, vist peab premeerimise minust lahutama (ehk peaks premeerima abiline). Märgi juurde jooksmisel läheb vahel sassi ja pakub peatust üldse enne märki (uus mood), muidu üldiselt kiirus on kõrvasti kasvanud ja käsu peale peatub ikkagi märgi taha.


Ruuduga kergelt trikitab ja mingit süsteemi ei ole, kuigi on nüüd kaks probleemi – ta kas ei näe ruutu üldse või kui läheb sinna väga heal kiirusel, stopp-käsu peale läheb hoopis lamama, mis on megaohtlik võistlustel, sest peale lamamist ei ole võimalik reeglite järgi koera uuesti suunata. Hakkame nüüd jaaniaris toimuva ametlikku võistluse eel sellest probleemist lahti saama (peab jälle hakkama talle peale stopp-käsu kohe palli viskama, et ei jõuaks lamama minna).


Suunatud toomisega olen rahul, kuigi võistlustel võiks tagasi tulla sama kiiresti kui trennis :)


Metallhantliga on jälle vana lugu – kuna talvekülmaga ei taha koerad eriti metalli suhu võtta, siis vahel Winnie trikitab võtmisega, kuid see on selline ajutine probleem ja õige hantli puhul ei pruugi välja tulla.


Pulgad – endiselt meie nõrk koht. Üldjuhul toob õiget ja kui minu lõhnaga pulka pole, ta käib ainult ühe korra rivi kontrollimas ja siis näitab, et ei olegi. Aga tihtipeale kui minu lõhnaga pulk on, ta  võib ühe teise kõrvaloleva pulga korraks õhku tõsta.


Otsustasin jätkata jonni ja teha pulkadega trenn ainult üks kord nädalas, äkki siis see probleem kaob kiiremini ära.


Kaugjuhtimine – vahel teeb 100% õigesti juba 20 sammu pealt, nii ei jätkame samas vaimuses, tundub, et Winnie on lõplikult aru saanud, mida teha, lihtsalt oluline mitte üle pingutada selle võtega.


Sellel laupäeval toimub selle aasta viimane, küll mitteametlik, aga ikkagi võistlus, vaatame, kuidas ta suudab ennast talitseda võistlusolukorras :) Hoidke meile pöialt!